Stanisław Pyśk, 54-letni mieszkaniec Szczytna na kilka dni trafił do szpitala po tym, jak pobiło go trzech młodych ludzi. Powodem zdarzenia miało być to, że mężczyzna … nie ustąpił im miejsca na zaśnieżonym chodniku.

Bo nie ustąpił miejsca

Do bulwersującego zdarzenia doszło w piątek 12 lutego około godziny 17.00 na ul. Chrobrego w Szczytnie. Stanisław Pyśk, 54-letni pracownik Termeksu mijał na zaśnieżonym chodniku trzech młodych mężczyzn. Żartobliwie poprosił, by to oni ustąpili mu miejsca. Jeden z chłopaków zareagował jednak agresywnie, napadając na pana Stanisława. - Dostałem trzy ciosy w głowę i upadłem na ziemię. Młodzi ludzie uciekli – relacjonuje 54-latek. Pobity mężczyzna zdołał się podnieść o własnych siłach. Z pomocą pospieszyła mu przechodząca kobieta, pracownica szpitala, która wezwała pogotowie. - Z daleka zauważyłam zakrwawionego człowieka, krew leciała mu z nosa. Pomogłam mu odruchowo – wspomina kobieta, nie widząc w swoim zachowaniu nic nadzwyczajnego. W szpitalu założono mu dwa szwy nad okiem. Pan Stanisław ma jeszcze parę sińców. - Będę chyba musiał przechodzić na drugą stronę ulicy, gdy spotkam na drodze jakichś młodych ludzi – mówi pobity mężczyzna. Dodaje, że nie pamięta, jak wyglądali bandyci, którzy go napadli. Na razie nie udało się ustalić, kim byli sprawcy. Policja nie zdradza szczegółów zajścia. - Prowadzimy obecnie czynności w sprawie tego zdarzenia – informuje mł. asp. Aneta Choroszewska – Bobińska, oficer prasowy KPP w Szczytnie. Całą sprawą mocno zbulwersowany jest znajomy pobitego mężczyzny, Andrzej Albrecht. - To przerażające. Mam nadzieję, że policja znajdzie sprawców i że spotka ich zasłużona kara – mówi.

(ew, kl, o)

UDERZYŁ W PRZEWRÓCONE DRZEWO

W poniedziałek 8 lutego wieczorem w miejscowości Głuch, gmina Wielbark, przewrócone najprawdopodobniej przez bobry drzewo zablokowało jeden pas jezdni. W drogową przeszkodę uderzył kierowca BMW, mieszkaniec Wielbarka. Mężczyzna nie odniósł obrażeń, uszkodzony za to został jego samochód. Straty spowodowane kolizją oszacowano wstępnie na 3 tys. złotych. Powalone drzewo usunęli z jezdni strażacy.

POMOGĄ OFIAROM PRZESTĘPSTW

Od 22 do 28 lutego po raz kolejny w Polsce obchodzony będzie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W ramach akcji osoby pokrzywdzone mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im praw. Wsparcie ofiarom przestępstw oferują także szczycieńscy policjanci. W siedzibie Komendy Powiatowej Policji na ul. Piłsudskiego 39 funkcjonariusze będą pełnić dyżury, w czasie których mieszkańcy powiatu uzyskają niezbędną pomoc. Będzie ona polegać na udzielaniu porad prawno-wiktymologicznych podczas wspólnych dyżurów policjantów oraz przedstawicieli innych podmiotów. Uruchomiony zostanie także punkt informacyjny. Codziennie od 8.00 do 15.00 dyżurować w nim będą policjanci zajmujący się problemem przemocy domowej. Zainteresowani konsultacją mogą telefonować pod numer 89 623 22 16 lub zgłosić się osobiście do komendy.

Oprac. (ew)