Najbliższe dwa weekendy to prawdziwy bokserski festiwal w Jedwabnie. Najpierw miłośników pięściarstwa czekają eliminacje MP Kadetów, później przyjdzie czas na międzynarodową galę.

Bokserski tydzień w Jedwabnie
Bokserska gala w Jedwabnie odbędzie się już po raz czwarty

W sobotę i niedzielę (27-28 kwietnia) w hali sportowej w Jedwabnie odbędą się eliminacje bokserskich MP Kadetów. Całość rozpoczną popołudniowe (godz.15.00) walki sparingowe, po których dojdzie do fazy kwalifikacyjnej. Walki finałowe eliminacji zaplanowano na niedzielę (godz. 11.00). Wśród pięściarzy z północno-wschodniej Polski nie zabraknie oczywiście zawodników Gwardii Szczytno.

Jedną z atrakcji długiego majowego weekendu będzie bokserska gala, która w Jedwabnie jest organizowana już po raz czwarty. Na ringu goszczono dotychczas młodych pięściarzy z Niemiec, Litwy i Białorusi, teraz do Jedwabna przyjedzie klub Stal Kaliningrad. W narożniku po przeciwnej stronie staną m.in. trenujący w sekcji w Jedwabnie zawodnicy Gwardii Szczytno. Przedsięwzięcie zaplanowano na sobotę 4 maja, a całość rozpocznie msza (godz. 13.30) w jedwabieńskim kościele, odprawiona w intencji zmarłego w 2017 r. Józefa Grudnia – gala jest jednocześnie memoriałem poświęconym pamięci tego znakomitego boksera.

Na 14.30 przewidziano oficjalne ważenie zawodników – zostanie ono przeprowadzone w terminalu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. O 17.00 rozpoczną się walki na ringu. Jak tłumaczy wójt Sławomir Ambroziak, jeden z organizatorów gali, typowo sportowa część imprezy potrwa około 3 godzin.

(gp)