Zakończona właśnie kolejna edycja Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego przyniosła podwójny triumf bokserom. W kategorii JUNIOR zwyciężył Marcel Bogdański, natomiast w gronie seniorskim najwięcej czytelniczych głosów uzbierał Michał Wiktorowski. Obaj pięściarze reprezentują Gwardię Szczytno. Tytuł CZŁOWIEKA SPORTU otrzymała Anna Jesień.

Bokserzy nie dali się pobić
Laureaci kategorii SENIOR

Uroczystość podsumowująca trzymiesięczne głosowanie naszych czytelników odbyła się wzorem lat ubiegłych w restauracji „Zacisze”. To tu na uroczystą galę przybyli zawodnicy, trenerzy, działacze oraz nasi sponsorzy. Zgromadzonym czas umilali saksofoniści z grupy SAKS dowodzonej przez Aleksandra Tomaszczyka. Wśród wysłuchanych interpretacji starszych i trochę nowszych przebojów zebrani mogli rozpoznać m.in. charakterystyczne melodie z filmowych przebojów – chociażby z serii o Jamesie Bondzie.

Główna część spotkania rozpoczęła się od chwili ciszy poświęconej zmarłemu niedawno Andrzejowi Symonowiczowi, naszemu współpracownikowi, który w przeszłości niejednokrotnie prowadził gale wieńczące Kurkowy plebiscyt. Teraz w role konferansjerów wcielili się: redaktor naczelny Andrzej Olszewski i nieustający fan sportu Bogusław Palmowski

Na przełomie minionego i bieżącego roku do naszej redakcji wpłynęło ponad 1200 prawidłowo wypełnionych kuponów. O kolejności miejsc decydowały tradycyjnie głosy czytelników.

Wyróżnieni w kategorii JUNIOR

Przed rokiem był drugi, teraz zajął pierwsze miejsce. Mowa o Marcelu Bogdańskim, utalentowanym pięściarzu Gwardii Szczytno. Trenuje go tata, co dla syna jest „pouczającym” doświadczeniem. Efekt to bycie najlepszym w województwie zawodnikiem kategorii 63 kg U 15 i zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski kadetów. Celem na przyszłość jest oczywiście wygrywanie kolejnych walk. Lista laureatów w kategorii JUNIOR została całkowicie zdominowana przez przedstawicieli sportów walki. Drugi był karateka Olaf Szempliński, a na trzecim miejscu uplasowała się jego koleżanka z SKKK Szczytno Natalia Hajn.

TYTUŁ CZŁOWIEKA SPORTU przyznaliśmy Annie Jesień

W kategorii SENIOR pierwsze miejsce zajął kolejny bokser szczycieńskiej Gwardii - Michał Wiktorowski, medalista zagranicznych i krajowych turniejów pięściarskich. – Jedziemy po wygraną – mówi o swoich planach związanych z najbliższymi mistrzostwami kraju. Nie będzie debiutantem w imprezie tej rangi. W ubiegłym roku miał jednak pecha. – Trafiłem na wicemistrza świata w pierwszej walce. Przegrałem na punkty – wspomina swój występ. Wsparciem podczas kolejnych startów będzie niewątpliwie jego żona - wierna kibicka.

Na miejscu drugim – podobnie jak przed rokiem – uplasował się judoka Michał Jędrzejczyk. Najlepszą trójkę zamknął biegacz Józef Zdunek. W dzisiejszych czasach wiek (niedawno świętował 60. urodziny) nie stanowi przeszkody, by nadal na poważnie uprawiać sport. Potwierdzeniem tego jest fakt, że pan Józef nie odebrał pucharu osobiście z powodu uczestnictwa w biegowej imprezie.

Marcel Bogdański, zwycięzca w kategorii JUNIOR
W kategorii SENIOR triumfował Michał Wiktorowski

W kategorii CZŁOWIEK SPORTU przyszedł czas na nagrodzenie przedstawicielki płci pięknej. Postanowiliśmy wyróżnić Annę Jesień, w przeszłości utytułowaną sportsmenkę, która jest wciąż posiadaczką rekordu Polski na 400 m ppł (od 2007 roku). Mieszka w podszczycieńskim Jęczniku. Po zakończeniu kariery poświęciła się pracy trenerskiej z młodzieżą, prowadzi sportowe stowarzyszenie, jest prezesem klubu LKS Masuria Jęcznik. Zajmuje się także koordynacją rozmaitych sportowych imprez – wspólnie z mężem Pawłem organizuje od kilku lat Triathlon Szczytno, na który ściągają setki osób z różnych stron Polski.

Podczas podsumowania kolejnej edycji plebiscytu tradycyjnie znalazło się miejsce na wręczenie nagród specjalnych. Dwukrotnie w ten sposób została wyróżniona – przez wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego i miejskiego radnego Zbigniewa Orzoła – Karolina Piechowicz, czyli nasza najlepsza pływaczka, ubiegłoroczna wicemistrzyni Europy juniorów, srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Jak się dowiedzieliśmy, Karolina łączy obecnie pływackie treningi z edukacją szkolną w systemie on-line, a w nieodległej przyszłości planuje studiować za oceanem, w Los Angeles. Będzie, rzecz jasna, bronić barw biało-czerwonych.

(gp)