Zawodnicy szczycieńskiej Gwardii wzięli udział w Turnieju Bokserskim o puchar „Bombardierów” z Wybrzeża. W zawodach wystartowało ponad 150 osób z 18 klubów. Wiele walk dostarczyło dużej dawki emocji.

Boksowali nad morzem
Na turnieju w Gdyni swoje umiejętności zaprezentowało 14 zawodników szczycieńskiej Gwardii

Klub ze Szczytna reprezentowało 14 zawodników. Jeden z nich, Jakub Maliński, wystąpił w walce oficjalnej, w której po trzy rundowym pojedynku zwyciężył decyzją sędziów. Reszta startujących wzięła udział w walkach sparingowych. Dużo emocji zafundowała najmłodsza zawodniczka Maja Skwiot. Był to jej pierwszy występ na wyjeździe i sparing w ringu. Maja boksowała, jakby była już bardzo doświadczoną zawodniczką. Przebieg walki był pełen emocji i obfitował w szybkie wymiany ciosów. Trener przeciwniczki Mai osobiście pogratulował jej doskonałej walki i postawy.

W czasie nadmorskiej wyprawy nie zabrakło czasu na chwilę relaksu

- Jestem zadowolony z wyjazdu i bardzo dobrych występów podopiecznych. To dobrze rokuje – podsumował trener Zenon Jagiełło - Nasza młodzież swoją techniką nie odbiega od zawodników trenujących w większych klubach. Często zdarza się, że nawet przewyższa ich w wypracowaniu niektórych elementów walki.

(ll)