Pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie okazały się szczęśliwe dla Łukasza Borowego z Gwardii Szczytno. Podopieczny Zenona Jagiełły wywalczył srebrny medal.

Borowy wicemistrzem kraju

Łukasz przebrnął najpierw przez regionalne eliminacje, a do Poznania pojechał już tylko z najlepszymi. W pierwszej walce gimnazjalista z Szyman wygrał wyraźnie z Maciejem Mojeckim z RUSHH Kielce. W finale uległ na punkty Adrianowi Bartczakowi z Konina. - To była wyrównana walka. Borowy pięknie boksował – chwali swojego wychowanka Zenon Jagiełło. Łukasza dołączamy w trybie wyjątkowym do listy najpopularniejszych sportowców powiatu naszego plebiscytu. Jak informuje trener Jagiełło, wyjazd do Poznania nie byłby możliwy bez wsparcia wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego, dyrektor ZS w Szymanach Ireny Dzierlatki i wielbarskiego lekarza Artura Górskiego.

***

Bokserzy Gwardii pokazali się z dobrej strony także podczas V Międzynarodowego Turnieju o Puchar Skorpiona w Szczecinie. Beniamin Maliński (+80 kg kadetów) w półfinale uległ przedstawicielowi gospodarzy, natomiast Szymon Gleba (41,5 kg młodzików) zawędrował do finału, gdzie uznał wyższość pięściarza z Litwy.

(gp)