Organizowane przed Świętami Bożego Narodzenia jarmarki i kiermasze powoli stają się już tradycją, także w powiecie szczycieńskim. Jako pierwsze zorganizowały je w tym roku gminy Jedwabno i Pasym. Ich uczestnicy na brak atrakcji nie mogli narzekać, bo w programie znalazło się zarówno coś dla ducha, jak i dla ciała.

Bożonarodzeniowe jarmarki
Na jarmarku w Jedwabnie nie brakowało stoisk z rękodziełem i świątecznymi ozdobami/Fot. GOK Jedwabno

W PASYMIU …

Bożonarodzeniowy kiermasz w Pasymiu odbył się w minioną niedzielę po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Swoje wyroby zaprezentowała duża liczba wystawców, którzy przygotowali świąteczne ozdoby oraz jadło roznoszące aromaty wigilijnego stołu. Frekwencja dopisała. Mieszkańcy mieli okazję, by spotkać się przy ciastach, pierogach, kawie czy też grzanym winie. Towarzyszyły im kolędy i pastorałki dobywające się ze sceny. W świąteczny nastrój wprowadzała także piękna scenografia w postaci rzeźbionej z siana „Szopki mazurskiej”. Jasełka „Szopka z piekła rodem” wykonała pasymska młodzież. Nie mogło też zabraknąć wizyty Mikołaja ze słodkimi prezentami dla najmłodszych.

… I W JEDWABNIE

W świąteczny klimat uczestników kiermaszu w Pasymiu wprowadziły płynące ze sceny kolędy i pastorałki/Fot. MOK Pasym

W piątek 2 grudnia kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się również w Jedwabnie. Świąteczna atmosfera sprzyjała zakupom rękodzieła, dekoracji, naturalnych kosmetyków, domowych wypieków i wędlin. Podczas jarmarku można było również skosztować przepysznych pierogów czy gorącego barszczu z uszkami, które przygotowane zostały przez KLUB SENIORA „ZŁOTA JESIEŃ”.

W nastrój zbliżających się świąt wprowadzały przybyłych kolędy w wykonaniu uczennic Zespołu Szkół w Jedwabnie oraz występ grupy tanecznej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Nie zabrakło innych atrakcji, takich jak dekorowanie pierników, zdobienie bombek choinkowych czy wizyty Świętego Mikołaja, z którym zarówno dzieciaki i dorośli mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

MOK Pasym,

GOK Jedwabno, (kee)