Karolina Piechowicz wciąż w wysokiej formie. Na rozgrywanych w Bukareszcie Mistrzostwach Europy w pływania spisała się znakomicie, zdobywając brązowy medal na dystansie 50 metrów w stylu klasycznym. Powtórzyła w ten sposób sukces sprzed roku, kiedy też była trzecia, ale na dłuższym dystansie – 100 metrów.

Brawo, Karolina!
Teraz myślami Karolina jest już na Mistrzostwach Świata Juniorów w Limie

Od 5 do 10 lipca w Bukareszcie spotkali się najlepsi w Europie pływacy w wieku 16 i 17 lat, by walczyć o mistrzowski tytuł Starego Kontynentu. W tym gronie znalazła się Karolina Piechowicz, mieszkanka powiatu szczycieńskiego, wychowanka Płetwala Szczytno, obecnie reprezentująca barwy Swimlandu Olsztyn. Płynąc stylem klasycznym, popularną „żabka”, zdobyła brązowy medal na dystansie 50 metrów. Medal takiego samego kruszcu wywalczyła rok temu ME Juniorów w Rzymie. Z tym, że wtedy sukces odniosła na dystansie dwukrotnie dłuższym. Teraz w półfinale uzyskała na nim dziewiąty czas. Do awansu do finału zabrakło jej zaledwie 0,02 sek.

- Rok ciężkiej pracy Karoliny zaowocował wielkim sukcesem – cieszy się jej mama Iwona Piechowicz. O podium otarła się sztafeta żeńska 4 x 100, która z Karoliną w składzie zajęła czwarte miejsce. Warto odnotować, że dziewczęta ustanowiły w finale nowy rekord Polski 17 i 18 latek.

Ciężko przepracowany rok zaowocował u Karoliny Piechowicz (z prawej) ponownym zdobyciem brązowego medalu Mistrzostw Europy

Mistrzostwa Europy Juniorów w Bukareszcie okazały się bardzo udane dla reprezentantów Polski. Biało-czerwoni zdobyli aż 16 medali, w tym pięć złotych, cztery srebrne i siedem brązowych, zajmując w tabeli medalowej drugie miejsce.

Osiągnięte przez Karolinę czasy w poszczególnych konkurencjach zapewniły jej udział w odbywających na przełomie sierpnia i września w Limie - stolicy Peru - Mistrzostwach Świata Juniorów. Karolina startować będzie w trzech konkurencjach: 50 metrów, 100 metrów sztafecie oraz 4x100 metrów. Trzymajmy mocno kciuki.