GLKS Jonkowo - MKS Szczytno 1:3 (1:0)

KLASA OKRĘGOWA SENIORZY

6. kolejka

1:0 - (29.), 1:1 - Artur Magnuszewski (47.), 1:2 - Paweł Pietrzak (49.), 1:3 - Sebastian Łukaszewski (73.)

MKS: Cichy, Skonieczny, Śmieciński, Głodzik, A. Magnuszewski, Gregorczyk (61. Kacprzak), M. Magnuszewski, Łukaszewski, Bartnikowski (61. Dębski), Dębek, P. Pietrzak (84. Ambroziak)

Brawo Łukaszewski

Piłkarze z Jonkowa ograli wcześniej na wyjeździe biskupiecką TĘCZĘ, środowego meczu można było się zatem nieco obawiać. Szczytnianie przyjechali jednak po trzy punkty i od początku przejęli inicjatywę. Niestety, brakowało skuteczności. W pierwszej odsłonie goście zmarnowali trzy "setki". Bramkę zdobyli za to miejscowi. W 29. min zagrywana z daleka piłka skozłowała przed Cichym i nieoczekiwanie wylądowała z szczycieńskiej bramce.

Początek drugiej połowy był w wykonaniu MKS-u nokautujący. W 47. min Artur Magnuszewski, wykorzystując podanie swojego brata Macieja, zdobył gola wyrównującego. Ciekawostką jest tu fakt, że M. Magnuszewski dogrywał pod bramkę piłkę głową z... połowy boiska. Kilkadziesiąt sekund później zdobywca gola podał z lewej strony do Pietrzaka, który bez kłopotów wpakował piłkę do pustej bramki. W 73. min Dębski wypuścił w uliczkę Łukaszewskiego, a ten ustalił wynik meczu.

BŁĘKITNI Pasym - POLONIA Lidzbark Warmiński 1:1 (0:1)

0:1 - (24.), 1:1 - Arkadiusz Foruś (84.)

BŁĘKITNI: Martin, Michałek, C. Łachmański, Bakuła, Ziółek (68. Łączyński), Jastrzębski (46. S. Foruś), A. Łachmański, Pławski, Matwiej (46. Skrzypski), Brdyła (55. Gawdziński), A. Foruś

Pasymianie do swojego skromniutkiego dorobku dorzucili kolejny punkt, ale nie przyszło im to łatwo. W 24. po błędzie obrony gospodarzy POLONIA objęła prowadzenie. Utrzymała je aż do 84. min, kiedy to A. Foruś doprowadził do wyrównania. W samej końcówce BŁĘKITNI mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 86. i 87. min strzały Gawdzińskiego bronił bramkarz. Chwilę później trójkowa akcja: Pławski - Gawdziński - A. Foruś zakończyła się strzałem nad poprzeczką tego ostatniego.

JURAND Barciany - GRANICA Bezledy 3:1 (2:1)

CRESOVIA Górowo Iławeckie - WARMIA Olsztyn 1:0 (1:0)

MAZUR Pisz - ŁYNA Sępopol 2:0 (1:0)

CZARNI Olecko - MAMRY Giżycko 1:2 (0:1)

VĘGORIA Węgorzewo - PISA Barczewo 1:2 (1:2)

MKS Korsze - TĘCZA Biskupiec 1:1 (1:1)

7. kolejka

MKS Szczytno - MKS Korsze 4:0 (1:0)

1:0 - Sebastian Łukaszewski (30.), 2:0 - Maciej Magnuszewski (48.), 3:0 - Paweł Bartnikowski (64.), 4:0 - Kamil Dębek (80.)

MKS: Cichy (84. Brzozowski), A. Magnuszewski, Śmieciński, Głodzik, Skonieczny, M. Magnuszewski, Bartnikowski (83. M. Pietrzak), Łukaszewski, Gregorczyk (80. Kacprzak), Dębek, P. Pietrzak (80.Elsner)

Worek z bramkami, które nota bene można by bez wstydu pokazywać na antenie Eurosportu, rozwiązał się w 30 min. Łukaszewski przyjął kozłującą piłkę i efektownym strzałem z 25 m zdobył prowadzenie. Był to czwarty gol niedawnego gracza BŁĘKITNYCH Pasym, zdobyty w czwartym kolejnym spotkaniu.

Goście, spadkowicz z IV ligi, w pierwszej połowie praktycznie nie istnieli. Groźniej pod bramką Cichego zrobiło się dopiero w 44. min, gdy uderzenie z 16 m nieznacznie minęło szczycieńską bramkę.

Po zmianie stron gospodarze dość szybko wybili przyjezdnym z głowy marzenia o wywiezieniu ze Szczytna korzystnego wyniku. W 48. min Łukaszewski ładnie zagrał na pole karne, a nieobstawiony M. Magnuszewski "główką" przerzucił bramkarza. Drugi gol wyraźnie rozluźnił piłkarzy MKS-u, którzy z ochotą zaczęli prezentować zagrania "pod publiczkę". Na trzecią bramkę kibice czekali do 64. min. Znów dobrze podawał Łukaszewski, który potwierdził swoją przydatność dla nowego zespołu. O strzelaniu bramek przypomniał sobie w tej sytuacji Bartnikowski. Mimo naciskania go przez obrońcę gości, pociągnął kilkanaście metrów i zmieścił piłkę przy słupku. Szczycieński rozgrywający pokazał się z dobrej strony jeszcze w 80. min, gdy dokładnie podał na głowę Dębkowi, a ten silnym strzałem po raz czwarty zmusił do kapitulacji golkipera przyjezdnych.

GRANICA Bezledy - BŁĘKITNI Pasym 7:2 (2:0)

1:0 - (15.), 2:0 - (16.), 3:0 - (48.), 3:1 - Arkadiusz Foruś (51.), 4:1 - (53.), 4:2 - Arkadiusz Foruś (54.), 5:2 - (56.), 6:2 - (84.), 7:2 - (87. -k.)

BŁĘKITNI: Martin, Michałek, Ziętak, Żubrowski (66. Zalewski), Brdyła (60. Brzostek), Łączyński, Jastrzębski, Matwiej, A. Łachmański, Gawdziński, Foruś

Zaczęło się całkiem obiecująco. W 6. min groźnie strzelał Gawdziński, w 11. min Jastrzębski trafił w poprzeczkę. Później było już coraz gorzej. W 15. min piłka, odbita od nogi Ziętaka, po raz pierwszy trafiła do pasymskiej bramki. Chwilę później goście stracili piłkę tuż po wznowieniu i zrobiło się 2:0 dla gospodarzy. Podopieczni Marka Gawdzińskiego próbowali zmienić niekorzystny rezultat, ale ich wysiłki spełzły na niczym. Udało im się zdobyć gola dopiero w 51. min, ale było to już przy stanie 3:0. Kolejne minuty to wymiana ciosów: w 53. min błąd obrony kosztował BŁĘKITNYCH utratę czwartej bramki, parędziesiąt sekund później humory pasymianom poprawił Foruś, celnie strzelając pod poprzeczkę. Po dwóch minutach było już 5:2. Martin wypuścił piłkę z rąk, a zawodnik GRANICY takiej okazji nie zmarnował. Goście na to trafienie nie odpowiedzieli, kolejne bramki strzelali za to piłkarze z Bezled.

TĘCZA Biskupiec - JURAND Barciany 2:1 (0:1)

PISA Barczewo - GLKS Jonkowo 3:0 (1:0)

MAMRY Giżycko - VĘGORIA Węgorzewo 2:1 (1:0)

WARMIA Olsztyn - MAZUR Pisz 4:0 (0:0)

POLONIA Lidzbark Warmiński - CRESOVIA Górowo Iławeckie 1:0 (1:0)

TABELA

1.PISA 7 18 19- 6 2.MKS 7 16 16- 7 3.MAMRY 7 16 16- 9 4.TĘCZA 7 14 11- 5 5.JURAND 7 12 11- 9 6.POLONIA 7 11 8- 7 7.WARMIA 7 10 8- 7 8.MAZUR 7 10 11-11 9.ŁYNA 7 8 6- 6 10.KORSZE 7 8 10-14 11.VĘGORIA 7 7 11-12 12.GRANICA 7 7 12-14 13.CRESOVIA 7 7 5-10 14.JONKOWO 7 6 9-18 15.CZARNI 7 5 7-10

ROMINTA Gołdap - MKS Szczytno 3:3 (2:1)

br.: Adam Grabowski (15., 70.), Maciej Nasiadka (60.)

FINISHPARKIET Nowe Miasto Lubawskie - BŁĘKITNI Pasym 9:0 (4:0)

MŁODZICY

5. kolejka

MKS Szczytno - GKS Stawiguda 5:0 (2:0)

br.: Daniel Szewczak (29.), Abramczyk (32.), Konrad Chorążewicz (45., 46.), Kamil Świtaj (66.)

BŁĘKITNI Pasym - TEMPO 25 Olsztyn 1:8 (0:4)

5. kolejka

Spotkania zaplanowane na środę 7 września przełożono na 6. listopada. Awansem (31.08) rozegrano mecz

FORTUNA Gągławki - OMULEW Wielbark (5:0).

GKS Dźwierzuty - LZS Smolajny 4:1 (3:0)

Bramki dla GKS: Cezary Zaborowski (2.), Łukasz Szymański (10.), Artur Rutkowski (41., 80.)

GKS: Ptaszek, Zawitowski, C. Zaborowski, Hintz, Sztymelski, Szymański, Wieczorek, Czarnocki, Ciebień, Olszynka (65. D. Zaborowski), Rutkowski

Gracze z Dźwierzut, mimo bardzo krótkiej ławki rezerwowych, lepiej poradzili sobie z niedzielną duchotą i wyraźnie pokonali rywala. Goście zdobyli gola przy stanie 4:0 dla GKS-u, gdy gospodarze trochę "odpuścili".

OMULEW Wielbark - KORONA Klewki 3:2 (2:2

Bramki dla OMULWI: Adrian Królicki (6., 37.), Paweł Czarkowski (87.)

OMULEW: Stypuła (46. Walewski), Czarkowski, Trzciński, Lewandowski, Berk, Łazicki, Wilga, Korczakowski (54. Krajewski), Górski, Ścibek, Królicki (75. Krasecki)

Do przerwy gra była wyrównana, po zmianie stron mecz przebiegał pod dyktando OMULWI. Swoją przewagę zespół z Wielbarka udokumentował dopiero w 87. min. Trener Gabryel był bardzo zadowolony z postawy Ścibka, który wrócił do drużyny po dłuższej przerwie i rozegrał dobre spotkanie.

WPZ Lemany - FORTUNA Gągławki 2:5 (1:1)

Bramki dla WPZ: Marek Kordas (15.), Tomasz Sawicki (75.)

WPZ: Dąbkowski, Sikorski, Sawicki, Tyczyński, A. Nowakowski (70. Hołod), C. Nowakowski, Różacki, Lisiewski (75. Nasiadka), Kordas, Ryłka, Kwiecień

Zdaniem działacza WPZ Jarosława Dąbrowskiego, głównymi aktorami meczu w Lemanach byli sędziowie, którzy decyzje podejmowali przede wszystkim na korzyść zespołu z Gągławek.

WARMIAK Wojciechy - BURZA Słupy 1:2

ORZEŁ Czerwonka - ORZEŁ Biesal 0:0

WARMIANKA Bęsia - MKS Jeziorany 3:1

LZS Knopin - LEŚNIK Nowe Ramuki 1:3

Wynik meczu ORZEŁ Biesal - KORONA Klewki z 2. kolejki zweryfikowano jako 3:0 wo. (na boisku 2:2).

TABELA

1.LEŚNIK 5 10 9- 5 2.ORZEŁ C. 4 8 16- 7 3.WARMIANKA 5 9 13- 7 4.GKS 5 9 10- 6 5.FORTUNA 6 9 15-12 6.OMULEW 6 9 11-15 7.ORZEŁ B. 5 8 8- 6 8.BURZA 5 7 9- 8 9.JEZIORANY 5 7 9- 9 10.WPZ 5 7 8- 9 11.KORONA 5 6 10-14 12.KNOPIN 5 6 6-13 13.WARMIAK 5 4 7- 9

14.SMOLAJNY	5    2   6-17

GKS Dźwierzuty - LZS Smolajny 1:2 (0:0)

br.: Damian Kuszmider (48.)

OMULEW Wielbark - KORONA Klewki 14:0 (6:0)

br.: Przemysław Dąbkowski (4.), Mateusz Abramczyk (12., 19.), Artur Papajewski (25.), Leszek Koziatek (30., 51.), Przemysław Niedźwiecki (34.), Jarosław Wilga (42.), Marcin Cieślik (46., 71.), Łukasz Kępiński (50., 64.), Karol Żegliński (57.), Paweł Karcz (59.)

WPZ Lemany - FORTUNA Gągławki 9:1 (7:0)

br.: Bartłomiej Muchowski (2.), Mateusz Kruczyk (4., 18.), Paweł Muchowski (7., 15., 78.), Piotr Lisiewicz (10.), Adrian Bazych (36.), Tomasz Więcek (48.)

KLASA "B"

4. kolejka

KP Szczytno - GMINA Kozłowo 4:1 (3:0)

Bramki dla KP: Radosław Świercz (3.), Daniel Wołczkiewicz (7., 36.), Adam Archacki (88.)

KP: Andrzejczak, Łoński, Gugnacki, Nowik, Świderski (55. Pedyna), G. Goździewski, Świercz, Gwiazda (46. Borowski), Ponikiewski, Piskorski (60. Archacki), Wołczkiewicz

Szczytnianie zaczęli efektownie - już po 7 minutach prowadzili 2:0. Później impet osłabł, gra się wyrównała, ale i tak goście wyjeżdżali ze stadionu przy ul. Śląskiej z bagażem czterech bramek.

MAZUR Świętajno - UKS Pruski 0:1 (0:0)

MAZUR: Wielk, Paradowski, Dąbrowski, Rapacki, R. Gądek, Mięsak, Guziak, Walas, Zembrzuski, Wysocki (70. Pieńkowski), Sęder (55. K. Gądek)

Pauza w poprzedniej kolejce nie wyszła piłkarzom MAZURA na dobre, bo w niedzielę zagrali bez ładu i składu. Goście też się nie popisali. Pod koniec pierwszej połowy dwóch zawodników drużyny przyjezdnej nie potrafiło trafić do pustej bramki. Napad zespołu z Prusek wyręczył jeden z graczy MAZURA, który w drugiej połowie zdobył bramkę samobójczą.

ZRYW Jedwabno - ORZYC Janowo 13:0 (8:0)

Bramki dla ZRYWU: Artur Dymek (8., 22., 23.), Patryk Włodkowski (26., 37., 76.), Daniel Włodkowski (34., 74.), Bogdan Dąbrowski (28.), Jarosław Rosiński (31.), Damian Mateusiak (67.-k.), Sebastian Sznajder (83.), Paweł Żmijewski (85.)

ZRYW: Mateusiak, Zapadka, Mierzejewski, Kawiecki, Bączek, P. Włodkowski, Sznajder, D. Włodkowski, Dąbrowski (30. Rosiński), Dymek (75. Dunajski), Żmijewski

Nie tylko KP Szczytno stać na dwucyfrowe wyniki. Gracze z Jedwabna wykorzystali słabość rywala i zaaplikowali mu, bagatela, 13 bramek, odnosząc w ten sposób rekordowe zwycięstwo. Gole padały seryjnie, a zdobyło je aż 8 piłkarzy.

VEL Dąbrówno - ŹRÓDLANI Łyna 11:3 (4:1)

Pauzował STRAŻAK Olszyny.

Tabela

1.KP 4 10 24- 7 2.PRUSKI 4 8 6- 3 3.ZRYW 3 7 22- 4 4.VEL 3 6 16-10 5.MAZUR 3 3 4- 6 6.ORZYC 3 3 3-25 7.STRAŻAK 3 2 5- 6 8.KOZŁOWO 3 1 3- 8

9.ŹRÓDLANI	4   1  13-27