Znów dała o sobie znać Katarzyna Kalinowska. Podczas silnie obsadzonych Otwartych Mistrzostw Belgii zdobyła brązowy medal.

Brąz z ojczyzny Herkulesa Poirota

Belgian Open zostały przeprowadzone na początku marca w miejscowości Herentals. Kalinowska wystartowała w kategorii 72 kg.

W swojej pierwszej walce spychowianka pokonała reprezentantkę Holandii Elles Vervloet 16:15. Drugi pojedynek ze Szwedką Hanną Laisfeld zakończył się wyraźnym zwycięstwem Kalinowskiej 16:9. W tym momencie nasza zawodniczka miała już brązowy medal w kieszeni. Niestety, więcej wywalczyć się nie udało. W półfinale reprezentantka AZS UWM Olsztyn uległa Holenderce Annette van Deursen, późniejszej triumfatorce 12:18. - Swój występ oceniam bardzo pozytywnie. Był to mój ostatni test sprawdzający przed kwietniowymi mistrzostwami świata. Samo dotarcie do strefy medalowej podczas Belgian Open jest sukcesem - powiedziała "Kurkowi" panna Katarzyna.

Mniej powodów do zadowolenia nasza zawodniczka miała w trakcie przeprowadzonych pod koniec lutego Otwartych Mistrzostw Niemiec. Tu już w pierwszym pojedynku musiała uznać wyższość rywalki, którą była reprezentantka kadry olimpijskiej USA. Pojedynek zakończył się wprawdzie remisem 12:12, ale przez wskazanie sędziów wygrała zawodniczka zza wielkiej wody. Warto dodać, że była to pierwsza w życiu walka Kalinowskiej stoczona przeciwko reprezentantce tego kraju.