Igor Bogusz, wychowanek trenera Ireneusza Bukowieckiego, wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w LA.

Brązowo pod Wawelem

Były zawodnik klubu ze Szczytna, broniący obecnie barw AZS AWFiS w Krakowie pobił swój rekord życiowy w biegu na 400 m ppł. Wynik 52,14 pozwolił mu jednocześnie cieszyć się z trzeciego miejsca w Polsce. Bogusz przegrał tylko z Tomaszem Baranowskim z Wrocławia (51, 72) i Radosławem Czyżem z Krakowa (51,95). - Nareszcie. Bardzo się cieszę – komentuje występ swojego wychowanka trener Ireneusz Bukowiecki. - Wcześniej zawsze było albo czwarte miejsce, albo przyplątała się kontuzja. Podium MMP to dla 21-letniego Igora Bogusza szansa na stypendium ministra sportu.

W Krakowie wystąpił także obecny zawodnik Gwardii, brat Igora – Marcin. Startując nie w pełni sił, uzyskał w trójskoku 14,48 m i zajął 12. miejsce. Zwycięzca, Michał Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz, skoczył o prawie 1,5 m dalej.