Karol Kijewski, od niedawna reprezentant MKL Jurand Szczytno, podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą w kategorii wiekowej do lat 18.

Brązowy medal Kijewskiego
Karol Kijewski (z prawej) był trzeci, ale za to młodszy o rok od swoich konkurentów

W miniony weekend w Toruniu odbyły się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 z udziałem reprezentantów MKL Jurand Szczytno, debiutujących na imprezie mistrzowskiej w nowych barwach. Najlepiej spośród nich spisał się Karol Kijewski (U18), zdobywając brązowy medal w pchnięciu kulą (5kg). Karol rywalizował z zawodnikami o rok starszymi - w swoim roczniku (2005) był najlepszy. Uzyskany przez niego wynik - 15.59, jest trochę poniżej jego możliwości, ale pozwolił mu stanąć na podium i wyprzedzić kolejnego zawodnika w konkursie o 3 centymetry. Debiutujący na imprezie rangi Mistrzostw Polski Marcel Ambroziak pchnął kulę na odległość 13,87, co dało mu ostatecznie 12. miejsce.

Ich straszy kolega Kacper Ruciński, występujący w tej samej konkurencji (U20 - kula 6 kg), był 11. Jego wynik 14.89m jest nieco słabszy od możliwości. Na początku grudnia regularnie uzyskiwał bowiem na treningach wyniki ponad 16-metrowe i po cichu w ekipie szczycieńskiej liczono na medal. Niestety kontuzja pleców wyeliminowała go z treningów, aż do samych Mistrzostw Polski.

W Toruniu zaprezentowały się też młode lekkoatletki MKL Jurand Szczytno. Martyna Dudziec (U18) w biegu na 200 metrów pobiła rekord życiowy uzyskując czas 28.63s, co ostatecznie dało jej 25. miejsce. Z kolei Alexandra Fuczek (U20) wystartowała na 200 i 400 metrów. Wyniki 27.37s i 62.10s, pozwoliły jej na zajęcie odpowiednio 22. i 23. miejsca.

(b)