Orlen Reklama Top

W gminie Szczytno powstaną wkrótce trzy nowe świetlice wiejskie. W dziesięciu pozostałych z kolei przeprowadzono bądź prowadzone są generalne remonty.

Budują nowe świetlice i remontują stare

Dwie łazienki, zaplecze kuchenne i sala o pow. 80 m2 składać się będą na nową świetlicę wiejską w Leśnym Dworze. Trwająca właśnie budowa zakończy się za dwa miesiące. Jej koszt wyniesie 350 tys. zł.

- Miejsce jest wymarzone, bo tuż obok znajduje się plac zabaw i boisko do gry w piłkę – cieszy się miejscowy radny Zbigniew Woźniak. Jak dodaje, blisko 400 mieszkańcom Leśnego Dworu, składającego się z dwóch osiedli popegierowskich, bardzo brakowało miejsca do wspólnych spotkań w razie niepogody. Do przeprowadzenia zebrań wiejskich musieli wynajmować pomieszczenia w siedzibie Cechu Rzemiosł w Szczytnie przy ul. Skłodowskiej - Curie.

Wkrótce te problemy się skończą. Pierwsze duże spotkanie w nowej świetlicy mieszkańcy planują zorganizować już na Sylwestra, by wspólnie powitać Nowy Rok.

Podobne inwestycje realizowane w Dębówku i Sasku Małym także są już na ukończeniu. W innych miejscowościach, w których działają już świetlice: Sędańsku, Zielonce i Marksewie niedawno przeprowadzono remonty. Z kolei w Olszynach, Romanach, Płozach, Niedźwiedziach, Lipowcu, Piecuchcach i Czarkowym Grądzie są one w trakcie realizacji.

- Budowa i modernizacja wiejskich świetlic w gminie Szczytno pochłonie 1,5 mln zł, ale aż 75% kosztów kwalifikowanych pochodzić będzie ze środków zewnętrznych – podkreśla z satysfakcją wójt Sławomir Wojciechowski.

(pul)/fot. A. Olszewski