Konradowi Bukowieckiemu, mistrzowi Polski seniorów w pchnięciu kulą, po prostu nie wypadało nie zostać najlepszym także w juniorskich mistrzostwach kraju. Szczytnianin nie dał w Suwałkach szans swoim rywalom.

Bukowiecki bezkonkurencyjny w mistrzostwach juniorów

Tydzień po pierwszym seniorskim złocie zdobytym podczas mistrzostw w Bydgoszczy 19-latek ze Szczytna pojechał na zmagania najlepszych juniorów Polski. Zaczął je od konkursu rzutu dyskiem. Podobnie jak w poprzednich występach skończyło się na srebrze. Konrad Bukowiecki miał wprawdzie najdłuższy rzut konkursu, ale próbę tę uznano za spaloną. Najlepsze zaliczone podejście szczytnianina to 55,64 m. Wygrał Oskar Stachnik z Uczniaka Szprotawa (57,67).

W niedzielę Bukowiecki wystartował w Suwałkach w swojej koronnej konkurencji, pchając tu lżejszą niż w Bydgoszczy kulą. Już „skromne” 20,45 m z pierwszej próby zapewniłoby złoto. Bardzo dalekie pchanie utrudniał wprawdzie padający nieustannie deszcz, ale w dwóch innych zaliczonych podejściach szczytnianin zawiesił poprzeczkę rywalom wyraźnie wyżej. Ostatecznie wygrał z wynikiem 22,29 m. Drugi na podium Szymon Mazur z Sosnowca uzyskał 19,71 m.

BUKOWIECKI PIERWSZY W ZŁOTYCH KOLCACH

Na zakończenie półrocza podano klasyfikację lekkoatletycznego rankigu „Złote Kolce”. W klasyfikacji mężczyzn zdecydowanie prowadzi Konrad Bukowiecki , który wyprzedza skoczka o tyczce Piotra Liska. Stawce pań przewodzi specjalistka od skoku wzwyż Kamila Lićwinko.

(gp)