Kolejne sukcesy zawodników Gwardii Szczytno. Tym razem zaliczyli udany start

w mityngu lekkoatletycznym w Pasłęku.

Bukowiecki z rekordem

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozgrywanych w Pasłęku odbył się również ogólnopolski mityng lekkoatletyczny. Startujący w nim zawodnicy szczycieńskiej Gwardii i tym razem nie zawiedli, osiągając bardzo dobre wyniki i zajmując wysokie miejsca na podium.

Bardzo udany start zaliczył Konrad Bukowiecki, który w pchnięciu kulą juniorską (6 kg) osiągnął wynik 19,05 m, ustanawiając w ten sposób swój nowy rekord życiowy. Jednocześnie poprawił aż o 55 cm nieoficjalny rekord Polski 16-latków, należący do tej pory do Krzysztofa Brzozowskiego. Jako ciekawostkę należy dodać fakt, że osiągnięty przez niego wynik dałby mu brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów, a w tych startują zawodnicy o trzy lata starsi. Jednocześnie jest to trzeci wynik na świecie wśród zawodników o dwa lata starszych, którzy za rok będą startowali w Mistrzostwach Świata Juniorów. Konrad nie dał także szans swoim konkurentom w rzucie dyskiem (1,5 kg), gdzie zwyciężył z wynikiem 55,24 m.

Bardzo udanie w zawodach pchnięcia kulą zaprezentowali się także bracia Regin. Zwyciężył Andrzej, miotając kulą (7,25 kg) na odległość 16,63 m, drugie miejsce zajął Paweł, osiągając wynik 16,21 m.