Pierwsza osoba w Szczytnie, burmistrz Danuta Górska wystąpiła w bardzo nietypowej dla siebie roli. W przedszkolu "Kubusia Puchatka" czytała dzieciom bajki o patronie placówki.

Burmistrz czyta dzieciom

Miejskie Przedszkole nr 9 "Kubusia Puchatka" w Szczytnie zgłosiło swój akces do ogólnokrajowej kampani "Cała Polska czyta dzieciom". Dyrektor Bożena Paradowska wyjaśnia, że bardzo bliskie jest jej to, co powiedział Jim Trelease, autor podręcznika głośnego czytania: "Bez względu na to, ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie".

Wpadła więc na pomysł, aby na początek akcji dzieciom czytała bajki pierwsza dama Szczytna. Przedszkolaki, ku zdumieniu "Kurka" nie tylko gorąco przywitały Danutę Górską, ale i bezbłędnie rozpoznały. Przedszkolaki z niemałym skupieniem i zaciekwieniem wysłuchały przygód Kubusia Puchatka czytanych im przez burmistrz miasta Danutę Górską W chwilę potem na sali zapadła cisza i słychać było tylko głos lektorki - burmistrza, czytającej niesamowite przygody Kubusia Puchatka. - Trochę się denerwowałam, bo nigdy dotąd nie występowałam przed tak licznym audytorium dziecięcym, ale w końcu opanowałam nerwy, ponieważ nie raz czytałam książki mojej wnuczce i jakąś wprawę mam - zwierzyła się "Kurkowi" Danuta Górska. Dzieci pilnie wysłuchały opowieści, choć wszystkie przygody Puchatka były im już dobrze znane, ponieważ półki przedszkolnej czytelni aż uginają się od książek i książeczek o patronie przedszkola. Potem był jeszcze czas na słodką chwilę - poczęstunek słodyczami, no i pożegnanie burmistrzyni. W przyszłości, bo akcja nie zakończy się na tym jednym czytaniu, przed dziecięcym audytorium wystąpią inni ważni mieszkańncy Szczytna. Dyrektor Bożena Paradowska myśli o policjantach, strażakach, lekarzach, urzędnikach starostwa, itp.

M.J.Plitt