Tylu medali zawodnicy z Koła Sportów Walki WSPol w międzynarodowej imprezie jeszcze nie zdobyli. Szczycieńscy studenci razem ze swoim walczącym trenerem Jackiem Szewczakiem przyjechali z VII Europe Open 2012 Championship z aż 15 krążkami, w tym 7 złotymi.

Był pot, są medale

W niemieckim Lubz walczyło 180 zawodników z kilkunastu państw nie tylko z naszego kontynentu. Startujący mogli przystąpić do zmagań w karate, kickboksingu, grapplingu i ju-jitsu full contact. Najlepiej z grona szczytnian spisali się Karolina Kwiecień i Jacek Szewczak. Oboje wywalczyli po dwa złote medale – w ju-jitsu i grapplingu. Studentka WSPol triumfowala w kategorii 60 kg, Jacek Szewczak – w kat. 93 kg. Złoto z Lubz przywieźli ponadto startujący w ju-jitsu: Anna Sikora (52 kg), Kamil Hornowski (66 kg) i Michał Lisicki (86 kg). Srebrne krążki wywalczyli: Mateusz Korszeń (86 kg) i Michał Dziwniel (75 kg) – ju-jitsu, Michał Lisicki (93 kg) i Wojciech Stępniak (86 kg) – grappling. Na najniższym stopniu podium stawali: Anna Sikora (52 kg), Kamil Hornowski (86 kg), Michał Dziwniel (75 kg) i Mateusz Korszeń (86 kg) – wszyscy grappling.

- Pot wylany na treningach daje w końcu zakładane rezultaty – cieszy się z owoców pracy trener Jacek Szewczak. - Muszę powiedzieć, że do tych zawodów trenowaliśmy 8 razy w tygodniu.