Młodzi zawodnicy Gwardii Szczytno wywalczyli cztery medale podczas Masuria Judo Cup przeprowadzonego w Ełku. Na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Dodajewska.

Cała czwórka na podium
Całe podium dla nas. Na zdjęciu oprócz uczestników MJC trenerzy: Jarosław Horoszkiewicz i Tadeusz Dymerski oraz wspierająca swoich klubowych kolegów Zofia Rykowska

Ełckie zawody miały międzynarodową oprawę, a wystartowało w nich 280 zawodników z klubów polskich, rosyjskich, ukraińskich, białoruskich i litewskich. Na turniej pojechało czworo judoków ze Szczytna – i każdy z nich wrócił z medalem. Najlepiej spisała się Natalia Dodajewska, która w kategorii dzieci starszych (57 kg) wygrała dwie walki przed czasem i zajęła pierwsze miejsce. Na drugim miejscu rywalizację w Ełku zakończyła Maja Rykowska (młodziczki 57 kg). Walkę zapewniającą jej srebrny medal wygrała, rzucając przeciwniczkę na kilka sekund przed końcem. Miejsca na najniższym stopniu podium zajęli: Wiktoria Kobylas (dzieci starsze 40 kg) i Wiktor Dodajewski (młodzicy 73 kg). Trener Tadeusz Dymerski, ciesząc się z sukcesu naszych zawodników, zauważył także fakt znakomitego przygotowania siłowego rywali zza naszej wschodniej granicy, co czyni zwycięstwa szczycieńskich judoków szczególnie cennymi.