Filcowe książeczki, zabawki i gry edukacyjne wystawione były na sprzedaż w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Cały dochód ze sprzedaży, przeznaczony jest na akcję „MALI uczniowie idą do szkoły”.

Charytatywne książeczki-szmaciankiW Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się w zeszłym tygodniu coroczny kiermasz prac, wykonanych przez wychowanków tej placówki. Tym razem uczniowie wraz z rodzicami oraz szkolną psycholog Hanną Ojcewicz i nauczycielką Alicją Witkowską wykonywali filcowe książeczki i gry edukacyjne, zakładki, maskotki, karty dydaktyczne i puzzle.

Wszyscy chętni spotykali się raz w miesiącu w internacie ośrodka. Przy kawie, herbacie i ciekawych rozmowach nie tylko się wzajemnie wspierali i wymieniali doświadczeniami opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi. Spotkania służyły także wspieraniu potrzebujących dzieci z krajów afrykańskich. – Pomysły czerpałyśmy głównie z internetu – opowiada Agnieszka Grzegorczyk, która wraz z synem Krystianem z kl. II SPdP wykonała piękne, filcowe zakładki z wiosennymi akcentami. Najwięcej propozycji na ciekawe „zabawki” edukacyjne, wyszły od Urszuli Opalach, która zrobiła nawet breloczki. Pomagał jej w tym syn Grzegorz, uczeń gimnazjalnej klasy III Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego.

- Nie każda mama ma zdolności plastyczne, a mimo tego, wszystkie dzielnie wykonały prace tak, jak umiały – podkreśla Elżbieta Kwiatkowska, mama Małgosi z klasy II SPdP. Panie włożyły bardzo dużo pracy, ale i serca w wykonywanie tych rzeczy, by dzięki nim uzbierać fundusze, które umożliwią naukę dzieciom z Mali. - Niektóre materiały kupowałyśmy same, bo te książki mają szczególną funkcję – pomagają biedniejszym od nas – przyznaje jedna z mam.

Wszystkie stworzone przez uczniów, rodziców i pracowników ośrodka książeczki-szmacianki były do nabycia na kiermaszu szkolnym, z którego cały dochód idzie na wysłanie dzieci w Mali do szkoły.

(kar)