W szczycieńskim Urzędzie Miejskim miało miejsce podpisanie umowy na budowę 18-mieszkaniowego budynku wielorodzinnego SIM KZN-Północ. Nowy blok ma być gotowy w październiku przyszłego roku.

Chcą wypełnić mieszkaniową lukę
Podpisanie umowy przypieczętowało wspólne zdjęcie (od lewej) burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego, prezesa Zarząd Sim KZN-Północ Andrzeja Maciejewskiego, prezesa KZN Arkadiusza Urbana i właściciela firmy realizującej zadanie Piotra Pachuckiego

W środę 10 sierpnia w sali konferencyjnej szczycieńskiego ratusza odbyło się podpisanie umowy na budowę budynku wielorodzinnego SIM KZN-Północ. Aktu tego dokonali prezes Zarządu SIM KZN-Północ Andrzej Maciejewski i właściciel firmy budowlanej z Biskupca, która będzie realizowała zdanie, Piotr Pachucki. W uroczystości uczestniczyli również burmistrz Krzysztof Mańkowski, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban, posłowie Anna Wojciechowska i Jerzy Małecki oraz włodarze samorządów będących wspólnikami spółki KZN-Północ. Koszt zadania realizowanego w Szczytnie, jak już informowaliśmy, to ponad 6,3 mln złotych. Liczący 18 mieszkań blok ma być ukończony do 10 października 2024 r. i stanie na ul. Sobieszczańskiego.

Inwestycja, jak zauważał burmistrz Mańkowski, służy wypełnieniu luki na lokalnym rynku mieszkaniowym i jest szansą na własne „M” dla tych, którzy nie mają zdolności kredytowej, ale stać ich na regularne opłacanie czynszu.

Szczytno to pierwsze w województwie i jedno z pierwszych w Polsce miast realizujących zadanie w ramach SIM, na co zwracał uwagę prezes Andrzej Maciejewski. Zapowiedział, że już w środę 16 sierpnia ruszą prace budowlane. - Jeśli pogoda będzie sprzyjała, to do końca roku powinniśmy dojść do dachu – mówił. Zdradził, że w tym roku spółka zamierza ogłosić przetargi na kolejne inwestycje, w tym m.in. na budowę budynku w Dźwierzutach.

(ew)