Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentNoo_disqus_comment has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/cortez8592/kurekmazurski.pl/public_html/plugins/content/noo_disqus_comment/noo_disqus_comment.php on line 19

W piątek 18 października tuż po godzinie 6.00 na trasie Lipowiec – Łuka kierujący audi 30-letni mieszkaniec gminy Wielbark zjechał do rowu.

Chciał ominąć sarny
30-letni kierowca audi trafił do szpitala w Szczytnie

Stało się to w chwili, kiedy mężczyzna chciał uniknąć zderzenia ze stadem saren, które wbiegły na jezdnię. Kiedy na miejsce dotarły służby ratunkowe, kierowca pozostawał w pojeździe i uskarżał się na ból pleców. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy, następnie poszkodowany trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który przetransportował go do szpitala w Szczytnie. Badanie wykazało, że 30-latek w chwili wypadku był trzeźwy.

Policja uczula, aby podczas przejeżdżania przez kompleksy leśne zachowywać szczególną ostrożność.

- Widząc zwierzę na drodze, postarajmy się zatrzymać pojazd, aby mogło ono spokojnie przekroczyć pas drogi. Nie mrugajmy światłami, nie używajmy sygnałów dźwiękowych. Nie próbujmy też omijać zwierzęcia znajdującego się na pasie drogi, bo spłoszone może wpaść pod koła – wylicza asp. szt. Anna Walerzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.