W Szkołach Podstawowych w Rozogach, a także w Jerutach tradycją jest, że przed rozpoczęciem ferii zimowych odbywają się tzw. choinki, którym towarzyszą występy artystyczne dzieci, słodkie paczki i bal karnawałowy.

Choinki w szkołach

ROZOGI

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach zorganizowała imprezę w czwartkowy poranek. Tym razem występy artystyczne przybrały formę „Kolędowania po europejsku”. Uczniowie rozowskiej podstawówki dali koncert kolęd, piosenek świątecznych i zimowych angielskich oraz niemieckich, a na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali „Z kopyta kulig rwie”. Całe przedstawienie odbyło się za inicjatywy nauczycielek języków obcych Justyny Polity i Moniki Dąbkowskiej.

- Macie wyjątkowy talent wokalny i artystyczny. Milo było wysłuchać kolęd i piosenek świątecznych - chwaliła swoich uczniów dyrektor Bernadetta Zdunek.

Po części artystycznej odbył się konkurs międzyklasowy na najciekawszy strój wykonany z materiałów ekologicznych. Każdy z uczniów przyodziany w ubiór przyjazny środowisku prezentował najrozmaitsze pomysły - były roboty, przeróżne sukienki, kapelusze itp. Pomysłodawczyniami tegorocznego konkursu były nauczycielki nauczania początkowego Grażyna Wiśniewska i Iwona Kaczmarczyk. Podczas konkursu nie wyłoniono jednak najlepszego stroju, gdyż wszystkie uznano za bardzo oryginalne i każdy z uczestników konkursu otrzymał słodki upominek. Później wszystkie dzieci otrzymały paczki z łakociami ufundowane przez radę rodziców i odbyła się dyskoteka karnawałowa.

JERUTY

W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jerutach choinka odbyła się w sobotnie popołudnie. Dyrektor szkoły Hanna Kędzierska przed rozpoczęciem zabawy apelowała do rodziców, by w czasie ferii zimowych mimo wielu obowiązków znaleźli czas dla dzieci i nie spędzały one całych dni przed komputerem. Pierwszym punktem szkolnej imprezy była część artystyczna przygotowana przez uczniów. Potem do wszystkich dzieci dużych i małych przybyło aż trzech Mikołajów, a to dlatego, by sprawnie rozdać bardzo licznej grupie dzieci słodkie paczki. Następnie odbyła się dyskoteka karnawałowa. W międzyczasie działała kawiarenka z bardzo dużą ilością domowych ciast, które w zawrotnie szybkim tempie zostały rozsprzedane. Zarobione pieniądze każda z klas przeznaczy na własne potrzeby.

AK