Tradycją już jest coroczne kolędowanie Chóru Kantata, który okres Bożego Narodzenia przeżywa niezwykle intensywnie, dając wiele koncertów z repertuarem kolęd i pastorałek, polskich i zagranicznych.

Tak kolędowała

Chórzyści zaprezentowali się m.in. w czasie Szczycieńskiego Wieczoru Wigilijnego połączonego z rozdaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju na dziedzińcu ratusza, w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, w Domu Pomocy Społecznej w Szczytnie, w Domach Dziecka w Szczytnie i w Szymonowie k. Małdyt, w Przedszkolu „Promyczek” w Szczytnie, w Gimnazjum Nr 2 w Szczytnie o także w Klasztorze Sióstr Klarysek Kapucynek, w wielu szczycieńskich świątyniach oraz w kościele w Świętajnie. Chór wziął także udział w mszy ekumenicznej w kościele św. Krzyża w Szczytnie.

- Niezapomniane wrażenia wywarły koncerty w Domu Pomocy Społecznej i w domach dziecka, gdzie obecność chórzystów nie polegała wyłącznie na śpiewie, ale przede wszystkim na dzieleniu się sercem z osobami, których życie z różnych przyczyn jest tak bardzo trudne – mówi dyrygent chóru Mariusz Pardo. Dodaje, że szczególnymi słuchaczami były także przedszkolaki, które na swój wspaniały, dziecięcy sposób przeżywały koncert chóru.

Wspólne śpiewanie kolędy Chóru Kantata ze słuchaczami na zakończenie każdego z koncertów stwarzało wyjątkową atmosferę, pełną ciepła i życzliwości.

- Dziękuję wszystkim organizatorom naszych spotkań za zaproszenia, rodzinom i przyjaciołom za wsparcie, słuchaczom za ciepłe przyjęcie a chórzystom za czas poświęcony na tegoroczne kolędowanie – mówi dyrygent.

(ji)