A jednak Chorwacja przed Francją… Taka kolejność możliwa tylko podczas EURO 2018, jednego z punktów programu AKCJI LATO.

Chorwacja przed Francją
Najmłodsi uczestnicy AKCJI LATO biorą udział m.in. w konkurencjach zręcznościowych

Ostatnie dni to kolejne turnieje i konkursy w ramach organizowanej przez KSR TKKF AKCJI LATO. Ponad 50 zawodników ściągnęła rywalizacja młodych futbolistów, czyli EURO 2018. Na orliku przy ul. Spacerowej grano w dwóch kategoriach wiekowych. W rywalizacji szkół podstawowych najlepsza była Chorwacja (Maciej Hiliński, Dominik Mirota, Aleksander Mirota, Łukasz Mikita, Sebastian Lis, Oliwier Jarema, Oliwier Ruszczyk, Maciej Bazych). Na drugim miejscu uplasowała się Francja, trzeci byli Niemcy. Królem strzelców został Maciej Hiliński z 10 bramkami. Tytuł najlepszego bramkarza przyznano Tomaszowi Łachowi (Francja).

W piłkarskim turnieju dla gimnazjalistów najlepsza okazała się Rosja (Piotr Ruszczyk, Damian Makowczenko, Ernest Kołakowski, Damian Witkowski, Maciej Czekaj, Filip Kołakowski). Druga był Dania, a trzecia – Belgia. Królem strzelców został Damian Makowczenko (12 goli). Za najlepszego bramkarza uznano Piotra Ruszczyka.

Organizator letnich zmagań dba o to, by do turniejów i konkurencji już znanych z wcześniejszych edycji dodawać nowe zmagania. W rywalizacji, podobnie jak w latach minionych, biorą także udział mali miłośnicy sportu spoza naszego powiatu. W zmaganiach przedszkolaków wyróżniał się ostatnio Maciej Pławski z Olsztyna, natomiast w rywalizacji dziewcząt z klas I-III szkoły podstawowej czołowe miejsca zajmowały jego siostra Zuzia i Blanka Waśkiewicz z Płocka.

(gp)

TERMINARZ AKCJI LATO

• 19 lipca (czwartek), park przy Jeziorze Małym Domowym, godz. 15.00: zawody w rzucaniu obręczami na odległość, godz. 16.00: zawody w rzucaniu woreczkami do celu, godz. 17.00: biegi przełajowe,

• 20 lipca (piątek), godz. 11.00, strzelnica LOK przy ul. Moniuszki: zawody strzeleckie z wiatrówki,

• 23-24 lipca (poniedziałek -wtorek), godz. 10.15, orlik przy ul. Spacerowej: turniej „5” piłkarskich PUCHAR EUROPY,

• 23 lipca (poniedziałek), park przy Jeziorze Małym Domowym, godz. 15.00: zawody w bieganiu po kopercie na czas, godz. 16.00: zawody w zbieraniu grzybów do wiaderka na czas, godz. 17.00: sprawnościowy tor przeszkód,

• 24 lipca (wtorek), park nad Jeziorem Małym Domowym, godz. 15.00: zawody w układaniu piramidy z pachołków na czas, godz. 16.00: zawody w strącaniu kręgli kijem golfowym, godz. 17.00: zawody biathlonowe – rzucanie piłkami w kręgle + bieg, godz. 18.00: zawody w skakaniu na skakance,

• 25 lipca (środa), park nad Jeziorem Małym Domowym, godz.15.00: zawody w kręceniu hula-hop, godz. 16.00: zawody w rzucaniu piłeczkami na odległość, godz. 17.00: zawody w deptaniu napompowanych balonów.