Od najbliższej środy, przez trzy tygodnie, wójt Wojciechowski będzie spotykał się z mieszkańcami gminy i przyjmował ich postulaty do przyszłorocznego budżetu.

- To nie lipa, większość tego, co nam zgłaszają, realizujemy - mówi wójt. Jego słowa potwierdzają radni i sołtysi.

Tradycją w gminie Szczytno stały się spotkania władz z mieszkańcami poszczególnych sołectw. W ich trakcie wójt i skarbnik omawiają założenia do przyszłorocznego budżetu gminy, a zebrani zgłaszają swoje wnioski i uwagi, głównie dotyczące najpilniejszych inwestycji i remontów.

- To nie żadna lipa - mówi wójt gminy Sławomir Wojciechowski. - Słuchamy i notujemy co ludzi boli i wprowadzamy ich postulaty do budżetu.

To m.in. efektem takich spotkań są liczne place zabaw oddane do użytku w tym roku, a także nowe chodniki, wyremontowane szkoły i drogi. - Wszędzie tam, gdzie tylko o to wnioskowano, wybudowano nowe punkty oświetleniowe i przystanki autobusowe - zapewnia wójt.

Podczas omawiania wykonania budżetu gminy Szczytno za I półrocze tego roku (6 września) radni i sołtysi nie szczędzili pochwał Wojciechowskiemu za duży rozmach inwestycyjny i remontowy na terenie ich gminy.

- Cyfry same mówią za siebie - mówił sołtys Szczycionka Edward Ciechanowicz, odnosząc się do opublikowanej niedawno w "Kurku" informacji z wykonania budżetu. - Sami zresztą widzimy jak wiele dobrego dzieje się wokół nas, oby tak dalej.

Chwalił nie tylko wójta i skarbnik, ale też i radnych. - Czytamy w prasie o tym, jak w innych gminach toczą się jakieś rozgrywki, które niczemu dobremu nie służą, a wy jak w rodzinie działacie rozsądnie, na czym gmina tylko zyskuje - mówił sołtys, a reakcją jego kolegów były rzęsiste oklaski. Radni i sołtysi są zadowoleni, bo do budżetu weszły także pozycje, które nie były wcześniej planowane, np. położenie nowej nawierzchni na drodze w Nowinach czy dobiegające końca budowy chodników w Marksewie i Starych Kiejkutach. Lada dzień rozpocznie się długo oczekiwana budowa trotuaru łączącego Szczytno z Lemanami.

- To nie zasługa wójta, że osiągamy dobre wyniki, tylko nas wszystkich, łącznie z mieszkańcami, od których przecież rozpoczyna się konstruowanie naszego budżetu - rewanżował się Wojciechowski.

Spotkania z mieszkańcami rozpocznie 14 września wizytą w Lipowcu, a zakończy 5 października w Gawrzyjałkach. Łącznie zaplanowano 32 debaty we wszystkich sołectwach.

(o)

2005.09.14