Reklama

Węgiel

250 tys. zł otrzymały szkoły podstawowe z gminy Szczytno w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. W ramach pozyskanych środków placówki zakupiły sprzęt służący do przekazywania wiedzy w innowacyjny sposób.

Ćwierć miliona trafiło do szkół
Spośród szkół w gminie Szczytno, najwięcej, bo 70 tys. zł trafiło do podstawówki w Rudce

„Laboratoria przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Wśród beneficjentów programu znalazły się wszystkie szkoły podstawowe prowadzone przez gminę Szczytno. Placówki otrzymały wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Szkoły z gminy Szczytno otrzymały łącznie 250.000,00 zł, w tym:

• Szkoła Podstawowa w Rudce - 70.000,00 zł;

• Szkoła Podstawowa w Wawrochach – 30.000 zł;

• Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Szymanach - 60.000,00 zł;

• Szkoła Podstawowa w im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu 60.000 zł;

• Szkoła Podstawowa w Olszynach - 30.000 zł.

Dzięki przyznanemu wsparciu zakupiono m. in drukarki 3D, lutownice, sprzęt nagłaśniający i wyposażenie wybranych pracowni. „Laboratoria przyszłości” skupiają się na przekazywaniu wiedzy w sposób innowacyjny, dlatego sprzęt ten znajdzie się obowiązkowo na wyposażeniu każdej szkoły podstawowej w Polsce od 1 września 2022 roku. Takie wyposażenie z pewnością unowocześni i uatrakcyjni lekcje oraz dodatkowe zajęcia w szkole.

(g)