Turniej otwierający oficjalnie funkcjonowanie kompleksu boisk do piłki plażowej wypadł okazale. Do rywalizacji stanęło 16 par mieszanych, wygrał szczycieński duet Ewa Bogusz – Tomasz Stańczuk.

Czar par na plaży

O puchar burmistrz Danuty Górskiej walczyło więcej par, niż oczekiwano i całą fazę eliminacyjną przeprowadzono systemem brazylijskim do jednego wygranego seta. Rozegranie wszystkich spotkań zajęło sześć godzin. Na plaży w Szczytnie górą byli miejscowi, którzy zostawili w pokonanym polu ekipy m.in. z Olsztyna i okolic Suwałk.

Żadnego meczu nie przegrała para Ewa Bogusz – Tomasz Stańczuk. Męska część składu to wychowanek Gwardii Szczytno, obecny siatkarz Pekpolu Ostrołęka. Najlepsza drużyna turnieju pokonała w finale po tie-breaku parę Iwona Chełchowska- Mariusz Myślak. Trzecie miejsce przypadło duetowi Milena Walkiewicz – Damian Kruk.

W NIEDZIELĘ W PIASUTNIE

W sobotę w turnieju plażówki można była zagrać w Szczytnie, w najbliższą zaś niedzielę na miłośników tej gry czeka Piasutno. Odbędą się tu Otwarte Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej o Puchar Starosty Szczycieńskiego. Zespoły wystąpią tu w składach 3-osobowych (plus 1 rezerwowy). Zgłoszenia przyjmuje PCSTiR w Szczytnie, tel. 89 624 86 15. Organizatorzy przewidują udział maksymalnie 24 zespołów.

(gp)