W szczycieńskim domu kultury odbył się już czternasty przegląd młodych talentów. Swoje umiejętności zaprezentowała prawie trzydziestka wykonawców z całego powiatu, głównie dziewczęta.

Czar wakacji

Przegląd młodych talentów, imprezę organizowaną w formie konkursu, od czternastu lat przygotowuje Stowarzyszenie Humanitarne „Dar Serca”. Tym razem młodzi wokaliści zmagali się pod hasłem „Wakacje, och, wakacje!”, więc prezentowali repertuar o tematyce rekreacyjno-wypoczynkowej. W konkursie swoje wokalne talenty zaprezentowała prawie trzydziestka wykonawców z terenu całego powiatu, a głównie dziewczęta, bo chłopców było jak na lekarstwo. Pomijając duety, zgłosiło się zaledwie dwóch solowych wykonawców.

Jak zwykle rywalizująca młodzież została podzielona na trzy grupy wiekowe, klasy I – III, IV - VI i szkoły gimnazjalne oraz średnie.

- Popularność konkursu nie maleje, a cieszy wzrost umiejętności wokalnych – zauważa Bogusława Nasiadko, szefowa stowarzyszenia i główna organizatorka przeglądu.

„Kurkowi” podobały się występy wzbogacone o ciekawą choreografię. Taką zaprezentował m. in. zespół maluchów o nazwie „Viva” (drugie klasy SP nr 3 Szczytno), czy duet najmłodszych gimnazjalistek z Lipowca – Julia Sobotka i Natalia Szlegel. Z kolei rozmawiając z wykonawcami dowiedzieliśmy się, że wiele z nich może pochwalić się nie tylko talentami wokalnymi, ale i instrumentalnymi.

- Lubię śpiewać, ale gram też na skrzypcach i pianinie – mówiła nam nie bez dumy Marta Lutrzykowska z SP nr 6. Wspólnie z Radosławem Walkowskim-Walkiewiczem przygotowała piosenkę „Wakacje”. Talentem błysnęły też reprezentantki najstarszej grupy wiekowej, czyli gimnazjalistki, nam podobała się Karolina Żabińska i Dominika Kłos, obie z Wielbarka.

W holu MDK-u były prezentowane wybrane i nagrodzone prace plastyczne z konkursu „Ja też coś potrafię”, który jest integralną częścią Przeglądu Młodych Talentów.

Marek J.Plitt