W najbliższą niedzielę 17 grudnia o godz. 17.00 w kościele ewangelickim w Dźwierzutach odbędzie się koncert pieśni adwentowych w wykonaniu Chóru Świętolipskiego, Chóru „Pasjonata”, oraz uczennic i uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Biskupcu.

Czas adwentowych pieśni
Podczas dźwierzuckiego koncertu wystąpi Chór Świętolipski

- Pieśń jest pewnego rodzaju zwiastowaniem, rozważaniem Bożych prawd i nauką pokornej pobożności. Wyrażamy nią swą wiarę wobec innych, dając z jednej strony jej świadectwo, a z drugiej misyjnie oddziałując na otoczenie – mówi ks. Witold Twardzik, gospodarz dźwierzuckiego kościoła, proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Pasymiu.

W trakcie koncertu usłyszymy: Chór Świętolipski (Święta Lipka), Chór Pasjonata (Świętajno), Joannę Gawryszewską (Świętajno) – dyrygentka, Adama Kowalskiego (Święta Lipka) – dyrygent, organy, uczennice i uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Biskupcu.

W programie znajdą się pieśń i muzyka na Adwent i Boże Narodzenie z różnych stron świata, fragmenty bożonarodzeniowych kazań biskupa Georga von Polentza i ks. Johanna Samuela Gregoroviusa z Dźwierzut.

(kee)