Trwa I etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma od starosty 3 tys. zł, II – 2 tys. zł, III – 1 tys. złotych. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Świętajno.

Czas na kandydatów z gminy Świętajno
Andrzej Bełcikowski z Długiego Borku jest najstarszym wiekiem sołtysem w gminie Świętajno

Jeszcze tylko do 13 kwietnia można oddawać głosy w ramach I etapu Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Biorą w nim udział wszyscy sołtysi z poszczególnych gmin. Spośród nich do finałowej piętnastki wejdą ci, którzy otrzymają największą liczbę głosów. Z tego grona, w II etapie naszej zabawy, wyłoniony zostanie tegoroczny zwycięzca. Głosowanie odbywa się na kuponach drukowanych w „Kurku Mazurskim” i tylko takie są ważne. Każda osoba może dostarczyć do redakcji dowolną ich liczbę.

W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Świętajno. Składa się ona z 15 sołectw, z czego w aż ośmiu funkcję tę pełnią panie. Najdłuższym stażem sołtysowania może się jednak pochwalić mężczyzna – Zdzisław Grzyb z Chochoła, który na czele swojego sołectwa stoi od 1990 r. Niewiele ustępuje mu Władysław Karpiński ze Starych Czajek. Tabliczka z napisem „sołtys” wisi na jego domu od 1994 r. Miano najstarszego wiekiem sołtysem wiekiem sołtysa przypada Andrzejowi Bełcikowskiemu z Długiego Borku (67 lat), a najmłodszego – Karolinie Ślubowskiej z Jerutek (31 lat).

(ew)

SOŁTYSI Z GMINY ŚWIĘTAJNO:

Biały Grunt – Agata Cicha,

Chochół – Zdzisław Grzyb,

Długi Borek – Andrzej Bełcikowski,

Jerominy – Jan Wielk,

Jerutki – Karolina Ślubowska,

Jeruty – Elżbieta Jabłonowska,

Koczek – Izabela Magdaleńska,

Kolonia – Monika Gwiazda,

Konrady – Alina Kostiuk,

Nowe Czajki – Jacek Gnatkowski,

Piasutno – Konrad Szewczyk,

Stare Czajki – Władysław Karpiński,

Spychowo – Ksymena Klusek,

Świętajno – Edyta Duda,

Zielone – Ryszard Zera.