W najbliższy wtorek 6 sierpnia rozpocznie się IV edycja „Pozytywnych Inicjatyw”. W ramach trwającego do niedzieli cyklu imprez zaplanowano koncerty, zajęcia dla dzieci, happeningi uliczne i garden party.

Czas na pozytywne inicjatywy
Organizatorzy zaplanowali m.in. wiele atrakcji dla dzieci

„Pozytywne Inicjatywy” to cykl imprez organizowanych przez kościół Chrześcijan Baptystów. W tym roku odbędzie się już czwarta edycja tego wydarzenia. Początek zaplanowano na wtorek 6 sierpnia, a zakończenie – w niedzielę 11 sierpnia. Miejscem imprez będzie duży namiot obok kościoła Chrześcijan Baptystów przy ul. Sienkiewicza. Każdego dnia, w godzinach 10.00 – 13.00 przewidziane są zajęcia dla dzieci. - Poprzez zabawę, przedstawiania i inne formy chcemy mówić o wartościach, o których często zapominamy, mimo że są one bardzo ważne – o szacunku, miłości do Boga i drugiego człowieka oraz samego siebie – tłumaczy Łukasz Wróblewski, jeden z organizatorów.

Wieczorami, o godzinie 18.00 odbywać się będą koncerty. Wystąpią: „Przed nami” (6 sierpnia), „The Light” (7 sierpnia), Kolah (8 sierpnia), Aniaband (9 sierpnia) i Kamieni (10 sierpnia). Wykonawcy reprezentują różne style muzyczne, od rocka i bluesa po rap.

Wolontariuszy „Pozytywnych Inicjatyw” będzie można też spotykać na ulicach miasta. W ramach wydarzenia zaplanowano happeningi, a całość zakończy garden party.

(kee)