Sezon 2018/2019 zakończył się tak naprawdę – z powodu baraży – dopiero na początku lipca, a już zaczyna się okres przygotowawczy do nowych rozgrywek. Na początek – mecze fazy przedwstępnej i wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Czas na puchary
W poprzedniej edycji WPP najdalej z naszych drużyn zaszła Wałpusza, która w 1/16 finału postawiła się silnym Śniardwom i odpadła dopiero po rzutach karnych

W nowych rozgrywkach WPP weźmie udział 89 drużyn, w tym 4 zespoły z naszego powiatu. Drużyny, by zminimalizować koszty przejazdów, podzielono na kilka grup.

W sobotę 27 lipca Omulew Wielbark zagra na wyjeździe z Tempem Ramsowo Wipsowo, Błękitni Pasym pojadą na boisko zwycięzcy meczu Leśnik Nowe Ramuki – Błękitni Korona Klewki, SKS Szczytno zmierzy się natomiast w Czerwonce z miejscowym Orłem. Na własnym obiekcie zagra jedynie nasza najlepsza pucharowa drużyna ubiegłego sezonu – Wałpusza 07 Jesionowiec. W rundzie przedwstępnej miała wolny los, a w Zabielach podejmować będzie beniaminka klasy okręgowej – Żagiel Piecki.

(gp)