Jeszcze tylko miesiąc został do zakończenia I etapu Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i starostwo. W tym tygodniu zachęcamy do oddawania głosów na sołtysów z gminy Rozogi.

Czas na Rozogi
Halina Zyśk z Wilamowa w tym roku zakończyła swoją przygodę z sołtysowaniem i w tegorocznej edycji Plebiscytu można na nią głosować już po raz ostatni

Pierwszy etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego powoli zbliża się do końca. Na oddawanie głosów nasi czytelnicy mają czas do piątku 12 kwietnia. Po tym terminie dowiemy się, którzy sołtysi znaleźli się w drugim etapie. Przypomnijmy, że przejdzie do niego 15 kandydatów z największą liczbą głosów. Spośród nich, także głosami czytelników „Kurka”, wybrany zostanie zwycięzca naszej tegorocznej zabawy. Podobnie jak w latach ubiegłych, sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł, a III miejsce – 1 tys. zł. Dodatkowo, zwycięzca dostanie także indywidualną nagrodę rzeczową – niespodziankę.

Wypełnione kupony (ważne są tylko te wycięte z „Kurka”) należy wysłać lub przynieść do naszej redakcji na ul. Ogrodową 30/2 w Szczytnie. Jedna osoba może dostarczyć dowolną ich liczbę.

W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Rozogi. Obecnie dobiegają tu już końca wybory nowych. W tym tygodniu przewidziano trzy ostatnie zebrania: w Dąbrowach – Działach, Rozogach i Łuce. Jednak w naszym Plebiscycie wybieramy spośród sołtysów minionej kadencji.

(ew)

Borki Rozoskie – Danuta Kaczmarczyk, Dąbrowy I – Czesław Lis, Dąbrowy II – Iwona Bałdyga, Faryny – Grzegorz Kaczmarczyk, Klon – Danuta Ruszczyk, Kowalik – Czesław Warmiak, Księży Lasek – Zdzisław Zęgota, Kwiatuszki Wielkie – Monika Darmofał, Łuka – Marek Soliwoda, Orzeszki – Leszek Samsel, Radostowo – Mirosław Świder, Rozogi – Marek Stolarczyk, Spaliny Wielkie – Renata Bałdyga, Wilamowo – Halina Zyśk, Występ – Elżbieta Mikołajczyk, Zawojki – Hieronim Obrębski.