Troje młodych szczycieńskich judoków wywalczyło awans do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek, które na początku kwietnia odbędą się w Rybniku.

Eliminacje regionalne przeprowadzone zostały w minioną sobotę (5 marca) w Gdyni. W zawodach wystartowali zawodnicy z około 40 klubów. W stawce znalazła się czwórka reprezentantów Pol.KS Szczytno. Trojgu z nich udało się wywalczyć awans do Mistrzostw Polski. Sztuki tej dokonali Bartosz Rzepecki, który zajął 2. m. w kat. 90 kg, Krzysztof Woźniak (2 m., +100 kg) i Malwina Dunaj (3. m., 78 kg).

Tydzień wcześniej, również w Gdyni, w podobnej imprezie startowali juniorzy młodsi. O krok od awansu był szczytnianin Paweł Koślicki, występujący w kat. 81 kg. Trzy zwycięstwa i dwie porażki dały mu ostatecznie trzecią lokatę. Do ogólnopolskich finałów przeszło tylko dwóch najlepszych zawodników.

- Był to pierwszy występ Pawła w tej kategorii. Mimo faktu, że nie wywalczył awansu, uważam jego start za spory sukces - stwierdził trener Pol. KS-u Tadeusz Dymerski.