W najbliższą sobotę rozpoczyna się się 26. edycja Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. W kościołach ewangelickich w Pasymiu i Dźwierzutach będzie można wysłuchać wybitnych artystów z różnych stron Polski, a także z Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Niemiec.

Czas na spotkania z muzyką
W niedzielę w Dźwierzutach wystąpi Nadiya Velychko z Ukrainy

XXVI Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej rozpoczną się w sobotę 24 czerwca. W kościele ewangelicko – augsburskim w Pasymiu wystąpią prof. dr hab. Bogdan Narloch (organy) i prof. dr hab. Roman Gryń (trąbka). Z kolei w niedzielę 25 czerwca w kościele ewangelicko – augsburskim w Dźwierzutach zagra Nadiya Velychko z Ukrainy. Będzie można również wysłuchać Chóru „Pasjonata” ze Świętajna pod dyrekcją Joanny Gawryszewskiej. Początek obu koncertów – godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

W tym roku w zabytkowych kościołach Pasymia i Dźwierzut zaprezentują się muzycy nie tylko z kraju, ale również zagranicy, w tym Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Cykl letnich spotkań z muzyką zakończy się 23 września. Tego dnia w Pasymiu wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

(ew)