Plebiscyt na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego wkracza w najbardziej emocjonującą fazę. Już niedługo poznamy finałową piętnastkę uczestników naszej zabawy. Wszyscy, którzy chcą, aby znalazł się w niej ich sołtys, mają jeszcze czas na zagłosowanie do 4 kwietnia. W tym tygodniu szczególnie zachęcamy do oddawania głosów na kandydatów z gmin Świętajno i Wielbark.

Czas na Wielbark i Świętajno

Wciąż jeszcze trwa I etap głosowania na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Do naszej redakcji z każdym dniem dociera coraz więcej kuponów z nazwiskami kandydatów oraz SMS-ów. Przypomnijmy, że obecnie wybieramy spośród wszystkich sołtysów, których wykaz drukujemy poniżej. W ten sposób wyłoniona zostanie finałowa piętnastka. W drugim etapie, który rozpocznie się na początku kwietnia, mieszkańcy wybiorą zwycięzcę. Sołectwa, których przedstawiciele zajmą trzy najwyższe miejsca na plebiscytowym podium, otrzymają nagrody w wysokości 3, 2 i 1 tys. złotych. Dodatkowo, nagrody swoim reprezentantom z finałowej piętnastki, ufundują włodarze wszystkich gmin.

W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gmin Świętajno i Wielbark. Obie łączy to, że na ich terenie działa aktywnie wiele stowarzyszeń znanych w całym powiecie. Świętajno to przede wszystkim Fundacja „Kreolia”, która poprzez realizację różnego rodzaju projektów aktywizuje i rozwija talenty mieszkańców, oraz Stowarzyszenie „Przyjazne Spychowo”, odpowiedzialne za organizację szeregu imprez plenerowych, takich jak choćby lipcowy „Powrót Juranda do Spychowa”. Z kolei w Wielbarku aktywnie działa Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Wielbarskiej. Jego członkowie współtworzą wydarzenia kulturalne w gminie, wśród których największą popularnością cieszy się wrześniowe „Grzybowanie”.

Jeśli chodzi o nasz plebiscyt, to największe sukcesy spośród sołtysów gminy Świętajno odnosiła Renata Karwacka ze Spychowa. Wygrała dwa razy, w 2009 i 2010 roku. Reprezentanci Wielbarka również stawali na plebiscytowym podium. W 2008 roku na drugim miejscu znalazła się Mariola Jabłońska z Jesionowca, a przed rokiem na tej samej lokacie uplasował się sołtys Lejkowa, Franciszek Klimek.

JAK GŁOSOWAĆ?

Na sołtysów można głosować na tradycyjnych kuponach drukowanych w „Kurku” oraz drogą esemesową. Wystarczy tylko wpisać kod umieszczony obok nazwiska wybranego sołtysa, a następnie wysłać go pod numer 72624 (koszt 2 zł + VAT).