W niedzielę 28 marca około godziny 14.00 na trasie Dłużek – Olsztynek doszło do czołowego zderzenia volvo i volkswagena passata.

Czołówka w Dłużku
W wypadku poszkodowanych zostało dwoje pasażerów volvo. Kierowcy volkswagena i towarzyszącemu mu 27-latkowi nic poważnego się nie stało

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 28-letni kierowca volvo, jadąc od strony Jedwabna w kierunku Olsztynka, nie dostosował prędkości do panujących warunków. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo volkswagenem. Wraz z kierującym volvo podróżowało jeszcze dwoje pasażerów - 29-latek i 31-latka, mieszkańcy województwa mazowieckiego. Mężczyzna doznał urazu głowy i uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy, stabilizując odcinek szyjny kręgosłupa i wykonując opatrunek. Ranny pasażer został następnie przekazany załodze karetki i przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Z kolei kobieta z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala w Szczytnie. Kierujący volkswagenem 50-latek oraz jego 27-letni pasażer nie doznali poważniejszych obrażeń i nie wymagali hospitalizacji. Kierowcy obu pojazdów w chwili zdarzenia byli trzeźwi.