Już w najbliższy piątek w Muzeum Mazurskim odbędzie się otwarcie wystawy „Życie kulturalne Szczytna w latach 1945 – 1999”. Przybliży ona zwiedzającym nie tylko miejskie instytucje kultury, ale też najbarwniejsze i zasłużone dla niej postacie.

Cztery dekady szczycieńskiej kulturyNa to wydarzenie z pewnością najbardziej czekają ci, których interesuje najnowsza historia Szczytna. Już w najbliższy piątek, 27 października o godzinie 18.00 w Muzeum Mazurskim odbędzie się otwarcie wystawy „Życie kulturalne Szczytna w latach 1945 – 1999”. Ma ona na celu przybliżenie zwiedzającym działalności funkcjonujących w mieście instytucji, organizacji społecznych, lokalnych twórców i najaktywniejszych mieszkańców. Organizatorzy przygotowali bogatą dokumentację, w tym archiwalne zdjęcia ukazujące ważne dla miasta wydarzenia i postacie tworzące na przestrzeni dekad szczycieńską kulturę. Będzie się można zapoznać z działalnością Muzeum Mazurskiego, kina, biblioteki, szkoły muzycznej czy Powiatowego Domu Kultury. Życie kulturalne tętniło też w dużych zakładach pracy oraz szkole oficerskiej, gdzie powstawały m.in. teatry amatorskie, kabarety czy zespoły muzyczne.

Podczas wernisażu wystąpi zespół PORT złożony z Andrzeja i Janusza Ałajów, artystów od lat obecnych na lokalnych scenach.

(ew)