Młodzi karatecy z Akademii Sztuk Walki, na rozgrywanym w Białymstoku międzynarodowym turnieju, wywalczyli cztery medale.

Cztery medale w Białymstoku
Z turnieju Podlasie Cup ekipa Akademii Sztuk Walki przywiozła jeden medal złoty, jeden srebrny i dwa brązowe

W sobotę zawodnicy z Akademii Sztuk Walki-Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO Podlasie Cup w Białymstoku. Do rywalizacji przystąpiło ponad 380 karateków z 30 klubów. Nasza ośmioosobowa ekipa pokazała się z dobrej strony, przywożąc do domu 4 medale. Złoty zdobył Jakub Tomaszek. Na drugim stopniu podium stanęła Barbara Bałdyga, dla której był to pierwszy start w zawodach. Na trzecich pozycjach uplasowali się Miłosz Gacioch oraz Ignacy Alancewicz. Ten ostatni, by dotrzeć do strefy medalowej, musiał stoczyć 4 walki. - Dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy, którym nie udało się jednak dotrzeć do strefy medalowej – mówi trener Dariusz Hrynowiecki, dodając, że turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Był to już ostatni sprawdzian przed Pucharem Europy, który odbędzie się 4-5 listopada w Myślenicach.