Sobotni wyjazd czwórki zawodników SKKK Szczytno do Bydgoszczy zakończył się sukcesem. Z XIV Otwartych Mistrzostwach Regionu Kujawsko-Pomorskiego nasi karatecy przywieźli aż sześć medali.

Czworo zawodników, sześć medali

Emilia Gwiazda cieszyła się w kata (ćwiczenia formalne) ze złota, a Julia Wojciechowska i Julia Kędzierska wywalczyły srebro. Ta ostatnia ze względu na kontuzję nie brała udziału w rywalizacji kumite, natomiast dwie pozostałe młodziczki walczyły w kat. powyżej 50 kg. Tu odwrotnie niż w kata - w walce finałowej nieznacznie lepsza była Julka i zajęła 1. miejsce, a Emilka po raz drugi musiała uznać wyższość koleżanki z klubu.

Po południu do rywalizacji przystąpili seniorzy w konkurencji kumite. Jedynym reprezentantem SKKK był Artur Kwieciński, który wystartował w kategorii – 80 kg. W drodze do finału pokonał zawodnika z Lipna, a w ostatniej walce po zaciętym pojedynku wygrał przez ippon z reprezentantem gospodarzy, wygrywając tym samym całe zawody.

- Zawody w Bydgoszczy nie należą do najtrudniejszych, ale start w nich to doskonała forma sprawdzenia się przed Mistrzostwami Polski Wschodniej, które odbędą się w marcu – przyznaje sensei Ewelina Mirosław.

W bydgoskich mistrzostwach uczestniczyło 150 zawodników i zawodniczek z 14 klubów.