Zaplanowane na sezon letni imprezy z powodu epidemii koronawirusa stoją pod dużym znakiem zapytania. Mimo to pasymscy radni podjęli uchwałę o przekazaniu gminie Szczytno 6 tys. zł na organizację dożynek powiatowych.

Czy imprezy się odbędą?
Burmistrz Cezary Łachmański: - Na pytanie, czy dożynki się odbędą ani ja, ani państwo nie jesteśmy w stanie dziś odpowiedzieć

Czy epidemia koronawirusa wywróci do góry nogami gminne kalendarze imprez kulturalno – rozrywkowych? Niewykluczone, że tak. Na razie jednak samorządy biorą pod uwagę różne scenariusze. Radni z Pasymia podczas ubiegłotygodniowej sesji zdecydowali o przekazaniu gminie Szczytno 6 tys. zł w ramach dotacji celowej na organizację tegorocznych dożynek powiatowych. Według planu, impreza ma się odbyć 30 sierpnia w Olszynach. Na liście wykonawców są m.in. zespoły Weekend, Top One i Imperium. Pasymscy radni, podejmując uchwałę, zastanawiali się, czy dożynki w ogóle się odbędą. Burmistrz Cezary Łachmański tłumaczył, że środki w ramach dotacji zostaną uruchomione dopiero po podpisaniu stosownego porozumienia z gminą Szczytno. - Na pytanie, czy dożynki się odbędą ani ja, ani państwo nie jesteśmy w stanie dziś odpowiedzieć – zastrzegał, dodając, że to samo dotyczy także imprez gminnych. - Są one w planach. Jeśli jednak sytuacja nie pozwoli na ich organizację, przeznaczone na nie środki nie zostaną wydatkowane – tłumaczył włodarz. - Jest za wcześnie, aby podejmować decyzje. Nic na siłę. Teraz zdrowy rozsądek jest nam najbardziej potrzebny – dodawał.

(ew)