Trwa I etap XII edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł, a III – 1 tys. zł. W tym tygodniu szczególnie zachęcamy do oddawania głosów na sołtysów z gminy Szczytno, największej w powiecie.

 Czy największa gmina będzie miała Supersołtysa?Teresa Siemiątkowska z Leśnego Dworu i Zygmunt Rząp z Olszyn to sołtysi, którzy w ostatnich wyborach wywalczyli także mandat radnych powiatowych

Jeszcze tylko niespełna miesiąc, bo do piątku 12 kwietnia trwa I etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Przypominamy, że czytelnicy mogą w nim wybierać spośród wszystkich sołtysów z poszczególnych gmin. Ci, którzy uzyskają największą liczbę głosów, znajdą się w finałowej piętnastce. Z ich grona, w II etapie, wyłoniony zostanie zwycięzca tegorocznej edycji. Głosować można tylko na kuponach zamieszczonych w „Kurku”. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma od starosty 3 tys. zł, II jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a III – 1 tys. zł. Oprócz tego zwycięzca może liczyć także na indywidualną nagrodę rzeczową.

W tym tygodniu zachęcamy do oddawania głosów na sołtysów z największej w powiecie gminy Szczytno. W jej skład wchodzą 32 sołectwa. Najdłuższym stażem wśród sołtysów może się pochwalić Zygmunt Rząp z Olszyn. Na czele sołectwa stoi już siódmą kadencję. Po raz pierwszy został wybrany w 1990 r., co stawia go w gronie powiatowych rekordzistów. Pan Zygmunt w jesiennych wyborach samorządowych wywalczył też mandat radnego powiatowego. W gremiach powiatowych zasiada również sołtys Leśnego Dworu Teresa Siemiątkowska. Z kolei aż czworo sołtysów poprzedniej kadencji zdobyła mandaty do Rady Gminy Szczytno. Są to: Hanna Rydzewska (Nowe Gizewo), Zdzisław Bogacki (Lemany), Marcin Błaszczak (Romany) i Sylwia Majewska (Wały).

W gminie Szczytno trwają właśnie wybory sołtysów na nową kadencję. W naszym Plebiscycie uczestniczą jednak ci, którzy tę funkcję sprawowali przez ostatnie cztery lata.

(ew)

SOŁTYSI Z GMINY SZCZYTNO

Dębówko – Beata Kłak,

Gawrzyjałki – Henryk Sielski,

Lemany – Zdzisław Bogacki,

Leśny Dwór – Teresa Siemiątkowska,

Lipowa Góra Zachodnia – Zbigniew Wiszniewski,

Marksewo – Halina Gołąb,

Niedźwiedzie – Władysław Kulas,

Nowe Gizewo – Hanna Rydzewska,

Prusowy Borek – Sabina Szablak,

Sasek Mały – Mirosław Mierzejewski,

Sasek Wielki – Adam Grochocki,

Sędańsk – Reinhold Jonik,

Siódmak – Mirona Urbanik – Gołota,

Stare Kiejkuty – Mariola Umińska,

Szczycionek – Paweł Suchowiecki,

Trelkowo – Adolf Pasztaleniec,

Wały – Sylwia Majewska,

Zielonka – Mariola Kuligowska,

Wawrochy – Magdalena Chaber,

Czarkowy Grąd – Elżbieta Deptuła,

Nowiny – Danuta Jezierska,

Szymany – Andrzej Gers,

Jęcznik – Janusz Jakubcewicz,

Korpele – Krzyztof Jasionowski,

Lipowa Góra Wschodnia – Jan Niedźwiecki,

Płozy – Adriana Sikorska,

Rudka – Danuta Tomaszewicz,

Romany – Marcin Błaszczak,

Olszyny – Zygmunt Rząp,

Lipowiec – Małgorzata Rosa,

Piecuchy – Anna Pietrzak,

Małdaniec – Danuta Bagińska.