Do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wpłynęły dwa zawiadomienia dotyczące nielegalnego nakłaniania do głosowania na kandydatów do Rady Miejskiej. W tej sprawie trwają czynności sprawdzające. Na terenie powiatu odnotowano oprócz tego trzy wykroczenia związane z niedzielnymi wyborami.

Do wtorku (23 października) do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wpłynęły dwa zawiadomienia dotyczące nielegalnego nakłaniania do głosowania na kandydatów do Rady Miejskiej. - Może z nich wynikać, że dotyczą tej samej sytuacji – zaznacza podkom. Ewa Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Dodaje, że policjanci wykonują obecnie czynności sprawdzające, ustalani są także świadkowie zdarzenia. Na czym miało polegać nielegalne nakłanianie, tego rzecznik nie zdradza, tłumacząc to dobrem prowadzonego postępowania.

Oprócz tego na terenie powiatu odnotowano trzy wykroczenia związane z niedzielnymi wyborami. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło zdarzenia w Lesinach Wielkich, gdzie jedna z członkiń komisji mogła znajdować się pod wpływem alkoholu. Z kolei w Szczytnie, w pobliżu lokalu wyborczego na ul. Lanca, w dniu wyborów, rzekomo pojawił się plakat, którego nie było tam wcześniej. Następne zgłoszenie dotyczyło tego, że w niedzielę po Szczytnie jeździł samochód oklejony wizerunkiem osoby ubiegającej się o mandat radnego.

(ew)