Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedwabnie w maju wzięli udział w akcji „Ogólnopolskie Wybory Książek” i wybrali książki, które najbardziej podobały im się w ostatnim czasie.

Czytelnicze wybory najmłodszych
Uczniowie z Jedwabna dołączyli do tysięcy rówieśników z całej Polski, którzy wybierali swoje ulubione książki

W ten sposób uczniowie z Jedwabna dołączyli do tysięcy rówieśników z całej Polski, którzy wybierali swoje ulubione książki. Akcja ma na celu zbadanie prawdziwych preferencji czytelniczych dzieci i młodzieży.

Uczniowie z klas 0 – III wybrali: „Zaopiekuj się mną” H. Webb, „Bułeczka” S. Ohlsson, „Kicia Kocia” A. Głowińska, „Nela, mała reporterka”, „Fibi i jednorożec” D. Simpson, „Pupy, ogonki i kuperki” M. Golachowski.

Najciekawsze książki według uczniów klas IV – VI to: „Za duży na bajki” A. Dąbrowska, „Był sobie pies” W. Cameron, „Harry Potter” J.K.Rowling, „Kapitan Majtas” D. Pilkey, „Chłopiec w pasiastej piżamie” J. Boyne, „Śledztwa Enoli Holmes” S. Blasco.

W klasach VII – VIII młodzież najchętniej czytała: „Rodzina Monet” W. Marczak, „Fala” M. Krasowska, „Kroniki Rose Wood” C. Glynn, „11 papierowych serc” K. Hartwell, „Opowiem o tobie gwiazdom” E. Prusinowska, „Nic mnie nie złamie” D. Goggins.

Ogólnopolskie wybory książek to akcja organizowana przez branżowy miesięcznik „Biblioteka w Szkole” wraz ze środowiskiem bibliotek z całej Polski. W pierwszej edycji z 2015 r. wzięło udział ponad 450 tys. uczniów. W wyniku wyborów zostanie opublikowana lista ulubionych książek dzieci i młodzieży z całej Polski. Wyniki będą dostępne na stronie www.wyboryksiazek.pl

Nauczyciel biblioteki:

Wanda Bojarska