Zawodnicy szczycieńskiej Katany wywalczyli trzy medale w III Turnieju Brazylijskiego Ju-jitsu Octopus Cup, który odbył się w Łodzi.

Debiutanci Katany z medalami
Medalowa część ekipy Katany tuż po zakończeniu swoich walk w Łodzi

Wśród 800 zawodników z całej Polski oraz Czech, Niemiec i Białorusi znalazło się sześcioro zawodników Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana. Zawodnicy (wraz z trenerem) zdobyli 3 medale. W minioną sobotę na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Siemiaszko (białe pasy +100,5 kg), z brązowym medalem z Łodzi wrócili natomiast: Agata Szoda (białe pasy +64 kg) i trener Katany Jacek Szewczak (masters, pasy kolorowe -88,3 kg). Na piątym miejscu uplasował się Paweł Wtulich (pasy niebieskie -100,5 kg), na walkach eliminacyjnych turniej zakończyli: Marcin Welk (pasy niebieskie -70 kg) i Łukasz Ogonowski (białe pasy -64 kg). - Cieszę się z tego wyniku – podsumowuje trener Katany Jacek Szewczak. - Turniej jest bardzo mocno obsadzony. Dla Agaty i Pawła był to debiut w formule brazylijskiego ju-jitsu, a od razu wrócili z medalami.