Znamy już laureatów tegorocznej edycji "Jurandów". Honorowe statuetki otrzymali m.in. pastor Alfred Tschirschnitz i Nadleśnictwo Jedwabno.

Deszczowa gala

Kapituła "Jurandów" nagradza osoby oraz instytucje, które mogą się pochwalić szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie gospodarki, kultury, działalności społecznej, nauki i sztuki oraz sportu i rekreacji. Wręczenie wyróżnień i statuetek odbyło się tym razem na dziedzińcu szczycieńskiego ratusza 26 maja. Organizatorom uroczystości oraz zaproszonym gościom najbardziej dała się we znaki pogoda. W czasie gali miało miejsce prawdziwe oberwanie chmury połączone z gradobiciem. Dziedziniec został jednak wcześniej zadaszony, dzięki czemu imprezę można było kontynuować. W trakcie wręczania nagród i wyróżnień wystąpił big band ze Szkoły Muzycznej, a po zakończeniu części oficjalnej zagrały dawno nieoglądane w Szczytnie "Żuki", wykonując utwory m.in. z repertuaru Krzysztofa Klenczona oraz grupy The Beatles.

* * *

 

Wyróżnienia: społeczność wsi Wesołowo za organizację festynu z okazji 440-lecia miejscowości, Elżbieta Kobus, właścicielka gospodarstwa agroturystycznego "Kamez" w Wawrochach za szczególne osiągnięcia w dziedzinie agroturystyki, Marzena Dołżańska, właścicielka firmy "Telbiur" za szczególne osiągnięcia w dziedzinie informatyzacji powiatu szczycieńskiego, Joanna Gawryszewska, dyrygentka chóru "La Presto" za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, Marcin Ziółek, właściciel firmy "Matcom" za szczególne osiągnięcia w dziedzinie informatyzacji powiatu.

Statuetki: Andrzej Lipiński, kierownik Niepublicznego Zakładu Domowej Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe" w Szczytnie za szczególne osiągnięcia na płaszczyźnie humanitarnej i medycznej, Marek Pliszka, właściciel firmy "El-Mark" za szczególne osiągnięcia w dziedzinie gospodarki, Jacek Pieńkos, właściciel gospodarstwa pasiecznego "Leśny Dwór" za szczególne osiągnięcia w dziedzinie gospodarki, Wiesław Tański, właściciel zakładu stolarskiego w Rozogach za szczególne osiągnięcia w dziedzinie stolarstwa, Marek Przychodko, właściciel uprawy pieczarek w Pużarach za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa.

Statuetki honorowe: Bożena Wrzeszcz-Zwada, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Janusz Kotowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego, ks. dr Alfred Tschirschnitz, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczytnie.

Po raz pierwszy statuetkę honorową przyznawali czytelnicy "Naszego Mazura". W imieniu Nadleśnictwa Jedwabno odebrał ją nadleśniczy Marek Trędowski. Impulsem do uhonorowania leśników stało się wybudowanie z ich inicjatywy ścieżki rowerowej na szlaku Jedwabno-Dłużek.

(e)

2006.05.31