Konrad Bukowiecki po raz pierwszy w karierze wygrał zawody w ramach Diamentowej Ligi. Przy okazji pobił swój rekord życiowy na stadionie.

Diamentowy sukces Bukowieckiego
Konrad Bukowiecki co jakiś czas przypomina, że jest kulomiotem mającym nieprzeciętne umiejętności

Wiosenna forma byłego kulomiota Gwardii Szczytno przez dłuższy czas nie powalała, ale pod koniec maja Bukowiecki błysnął w austriackim St. Poelten, gdzie podczas mityngu pchnął 21.70, ustanawiając swój rekord na stadionie.{akeebasubs !*}

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

{/akeebasubs}{akeebasubs *}  Jeszcze lepiej spisał się w zawodach Diamentowej Ligi, które odbyły się w Rzymie. W piątej kolejce Bukowiecki posłał kulę na odległość 21.97 m, co jest rekordem Europy U23 i wynikiem o 3 cm gorszym od absolutnego rekordu życiowego kulomiota ustanowionego w hali.

Obecny zawodnik AZS-u UWM Olsztyn zostawił w pokonanym polu kilku utytułowanych przeciwników. W tym stojącym na wysokim poziomie konkursie piąte miejsce zajął krajowy rywal Konrada Bukowieckiego Michał Haratyk, który także mógł się pochwalić bardzo dobrym wynikiem – 21.26 m.

Dla naszego kulomiota to pierwsze zwycięstwo w Diamentowej Lidze w karierze, a także pierwsza po dwuletniej przerwie wygrana Polaka w tym cyklu – w 2017 r. w Monako w konkursie skoku o tyczce triumfował Piotr Lisek. (gp){/akeebasubs}