W dniu 15 marca 2018 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie świętowali 10 urodziny.

Uroczyście zdmuchnięto świeczki i rozkoszując smakiem wyjątkowego, słodkiego wypieku oddano wspomnieniom. Bowiem klubowicze mogą poszczycić się niezłym dorobkiem czytelniczym. Na swoim koncie mają wiele przeczytanych i wspólnie omówionych pozycji. Dodatkowo działalność wzbogaca uczestnictwo w spotkaniach autorskich. Warto w tym miejscu zaakcentować, że przyjemności płynące z lektury są możliwe dzięki przystąpieniu w 2008 r. MBP w Szczytnie do ogólnopolskiego projektu, którego celem jest promowanie czytelnictwa. Projekt koordynuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie przy wsparciu finansowym i merytorycznym Instytutu Książki. W naszym mieście wielkie zaangażowanie pracownic rodzimej biblioteki: Pani Moniki Taradejna i Hanny Daniluk - tworzących niepowtarzalny klimat – sprawia, że moda na czytanie jest właściwie wykreowana. Przez te wszystkie lata działalności na spotkaniach DKK pojawiała się różnorodna plejada zarówno członków, jak i autorów. Wizerunki pisarzy zilustrowała okolicznościowa zakładka, którą wraz z notatnikiem otrzymał każdy klubowicz. Natomiast oglądane zdjęcia przypomniały sylwetki tych, którzy swoją niezawodną obecnością wspierają działania DKK. Idea jest prosta, wszyscy czytają tę samą pozycję, a potem każdy wypowiada swoje zdanie. Do Dyskusyjnego Klubu Książki przynależę od dnia założenia. Na dziesiąte urodziny przygotowałam okolicznościową rymowankę, która zawiera tytuły ostatnio czytanych i omawianych książek: DZIESIĄTE URODZINY

DYSKUSYJNEJ RODZINY

TO CZAS PODSUMOWANIA

NASZEGO Z KSIĄŻKAMI SPOTKANIA

CHĘTNIE CZYTAMY

TREŚĆ LEKTUR OMAWIAMY

A BOHATERÓW PLEJADA

„KIEDYŚ PRZY BŁĘKITNYM KSIĘŻYCU” ZAGADA

NIE JESTEŚMY „WIĘŹNIAMI NIEBA”

„TOWARZYSZKI PANIENKI” CZASEM NAM TRZEBA

ZNAMY „RIO ANACONDA”

WSZAK CEJROWSKI DO NAS ZAGLĄDA

„KAPELUSZE DONI NICANORY” WKŁADAMY

I DO DKK ZAPRASZAMY

MY NIE ZADZIERAMY NOSA

CHOĆ ZNAMY „EXCENTRYKÓW” I „GAJOSA”

MAMY „MIŁOŚĆ RANO, MIŁOŚĆ WIECZOREM”

JESTEŚMY KSIĄŻEK AMATOREM

„BEHAWIORYSTĄ”, „MARINĄ”...

PO PROSTU CZYTELNICZĄ RODZINĄ

POZNALIŚMY „DOM AUGUSTY” I SKŁODOWSKĄ

JESTEŚMY CZYTELNICZĄ JEDNOSTKĄ

WIWAT DKK

NIECHAJ MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK WIECZNIE TRWA

Wiem, że w całej Polsce działają Dyskusyjne Kluby Książki. Nasza klubowiczka Pani Marcjanna Dobrońska zmieniając Szczytno na Nową Dębę, tam teraz dyskutuje o książkach. Moja koleżanka Elżbieta w Bielawie również przynależy do takiego klubu. Dlatego też felieton kończę wypowiedzianymi na spotkaniu słowami: POZDRAWIAMY KLUBOWICZÓW NIE TYLKO Z NOWEJ DĘBY I BIELAWY – NIECH ŚWIAT KSIĄŻEK DLA NAS WSZYSTKICH BĘDZIE CIEKAWY.

Grażyna Saj-Klocek

DKK już 10 lat ma