Marcel Bogdański zdobył brązowy medal na jednym z najsilniej obsadzonych turniejów bokserskich w Europie z udziałem zawodników do lat 14.

Do finału było blisko
Marcel Bogdański (pierwszy z prawej) zdobył brązowy medal. W walce o finał uległ rywalowi z Niemiec 2:3

Dwóch zawodników GWARDII Szczytno, Marcel Bogdański i Patryk Salwański, wzięło udział w rozgrywanym w Niemczech w 52. Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Morza Bałtyckiego – Ostseepokal. - To jedne z najtrudniejszych i najmocniejszych zwodów bokserskich, w którym uczestniczą zawodnicy U14 głównie z krajów nadbałtyckich – mówi trener Marcin Bogdański. Bliski współpracownik trenera kadry narodowej młodzików Zenona Jagiełły zabrał na turniej 21 czołowych zawodników z całej Polski z kategorii „młodzik”. Obok nich wystąpiły też młode pięściarki kadry Polski „młodziczki” prowadzone przez trenerkę Karolinę Koszewską.

W sumie w turnieju uczestniczyło około 150 zawodników z Niemiec, Polski, Ukrainy, Danii, Szwecji, Finlandii, Norwegii i Anglii. Polacy w tym gronie spisali się bardzo dobrze. Zdobyli 5 medali złotych, 4 srebrne i 9 brązowych, co dało im pierwsze miejsce i zdobycie Pucharu Ziem Nadbałtyckich w Turnieju Ostseepokal 2022. Brązowy medal przywiózł do Szczytna Marcel Bogdański, który w walce o finał nieznacznie przegrał z zawodnikiem gospodarzy 2:3. Podobnym wynikiem zakończyła się pierwsza walka Patryka Salwańskiego, również z rywalem z Niemiec. - Walki były na wysokim poziomie i nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i dobrego wyszkolenia technicznego – mówi trener Marcin Bogdański. Szczególne podziękowania składa wójtowi gminy Jedwabno Sławomirowi Ambroziakowi oraz właścicielom firm TRANS-POL - Ryszardowi Łachaczowi i Zakład Usług Transportowych - Mirosławowi Głażewskiemu za całkowite sfinansowanie kosztów przejazdu młodych zawodników GWARDII, co pozwoliło im uczestniczyć w jednej z największych imprez sportowych w Europie.