VICTORIA Bartoszyce - MKS Szczytno 1:0 (0:0)

20. kolejka - 25 kwietnia

1:0 - (72)

MKS: Cichy, Dragun, M. Magnuszewski, Głodzik, Skonieczny, Pietrzak (60 Mastyna), Sznaza, Bartnikowski, Zaręba, Dębek (80 Rendzio), Droliński (75 Krupiński)

O meczu mówi trener MKS-u Zbigniew Magnuszewski:

- Do spotkania z wiceliderem przystąpiliśmy bez najmniejszego respektu. W pierwszej, bardzo wyrównanej połowie wypracowaliśmy dwie dogodne sytuacje niewykorzystane jednak przez Drolińskiego i Dębka. Rywale zrewanżowali nam się tylko jedną groźną akcją. Po przerwie wszystko szło po naszej myśli, kontrolowaliśmy przebieg gry grając mądrze i dojrzale. Efektem naszej przewagi była sytuacja w 68 minucie gry, po której za zagranie obrońcy VICTORII piłki ręką, sędzia podyktował dla nas rzut karny. Niestety, nasz stały egzekutor Rafał Głodzik zamiast strzelać tak, jak ma to w zwyczaju technicznie w róg bramki, skierował piłkę niemal w sam jej środek. Bramkarz obronił strzał. Niewykorzystana okazja szybko się na nas zemściła. Cztery minuty później po stracie piłki przez Mastynę gospodarze przeprowadzili szybką kontrę kończąc ją celnym strzałem do naszej bramki z bliskiej odległości. Cichy nie miał żadnych szans. Mimo opisanego błędu Mastyna wprowadził sporo ożywienia do gry naszej drużyny. Okazje do strzelenia gola mieli jeszcze Droliński i Bartnikowski. Ten drugi, grający z niewyleczoną kontuzją, uderzając z dystansu posłał piłkę tuż nad poprzeczką. W 90 minucie po strzale Draguna piłka wpadła wreszcie do bramki gospodarzy, ale ku mojemu zdziwieniu sędzia liniowy uznał, że nasz zawodnik był na spalonym. Popełnił duży błąd, bo w momencie podania piłki jeden z obrońców miejscowych stał na linii bramkowej. Nie mogło być więc mowy o ofsajdzie. Moje zdanie podzielił przyglądający się spotkaniu obserwator z ramienia związku piłki nożnej. Przykro, że po raz kolejny sędziowie wypaczają wynik meczu z naszym udziałem.

JURAND Barciany - BŁĘKITNI Pasym 0:2 (0:0)

0:1 - Marcin Łukaszewski (50), 0:2 - Marcin Gołębiewski (83)

BŁĘKITNI: Stefaniak, Michałek (87 Matwiej), Ziętak, Bakuła, Młotkowski, Borkowski (85 Łączyński), Ziółek, Pławski (77 Gołaszewski), S. Łukaszewski, M. Łukaszewski, Gołębiewski

Trwa udana passa piłkarzy z Pasymia. Kolejny, piąty już rywal w tej rundzie rozgrywek musiał uznać ich wyższość.

Chociaż w pierwszych 45 minutach gospodarze mieli dodatkowego sprzymierzeńca w postaci wiatru pasymianie nawiązywali równorzędną walkę będąc blisko objęcia prowadzenia. W 9 min sytuacji sam na sam z bramkarzem JURANDA nie wykorzystał Gołębiewski. Później po strzale Łukaszewskiego piłka minimalnie przeszła obok słupka. Rywale zrewanżowali się groźną akcją w 36 min. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową próbował zaskoczyć Stefaniaka jeden z napastników JURANDA. Golkiper BŁĘKITNYCH był jednak na posterunku. Cztery minuty przed przerwą na bramkę gospodarzy uderzał Marcin Łukaszewski, piłka przeszła jednak tuż obok lewego słupka.

Druga połowa rozpoczęła się od silnego uderzenia gości. Pięć minut po wznowieniu gry indywidualną akcją popisał się Marcin Łukaszewski kończąc ją strzałem z 18 metrów. Chociaż kąt był ostry, to jednak po odbiciu się od słupka futbolówka wpadła do siatki. Mimo prowadzenia BŁĘKITNI dalej odważnie atakowali, a ukoronowaniem ich starań był rajd S. Łukaszewskiego, zatrzymany w niedozwolony sposób w polu karnym. Skutecznie jedenastkę na bramkę zamienił Gołębiewski.

MAZUR Pisz - ŁYNA Sępopol 0:2 (0:1)

LZS Lubomino-Wilczkowo - ROMINTA Gołdap 1:1 (1:0)

CRESOVIA Górowo Iławeckie - GRANICA Bezledy 3:1 (0:0)

DKS Dobre Miasto - MAMRY Giżycko 0:2 (0:1)

OLIMPIA Miłki - POGOŃ Ryn 3:1 (1:1)

PŁOMIEŃ Ełk - PISA Barczewo 2:0 (1:0)

Tabela

1.VICTORIA 41 48:20 2.ROMINTA 40 39:21 3.BŁĘKITNI 40 51:34 4.MAMRY 38 36:18 5.LUBOMINO 36 50:36 6.SZCZYTNO 31 39:25 7.ŁYNA 29 30:29 8.PŁOMIEŃ 28 27:28 9.OLIMPIA 25 22:27 10.GRANICA 24 33:37 11.PISA 23 34:40 12.CRESOVIA 23 24:38 13.JURAND 22 28:35 14.D.MIASTO 19 26:36 15.MAZUR 14 16:39

16.POGOŃ		14   25:65

W następnej kolejce obie nasze drużyny rozegrają mecze u siebie. Ponownie trudne zadanie czeka MKS, który zmierzy się z wiceliderem ROMINTĄ Gołdap. BŁĘKITNI z kolei nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem CRESOVII Górowo Iławeckie, zajmującej dalekie 12 miejsce.

JUNIORZY STARSI

MKS Szczytno - MAZUR Pisz 4:1 (3:1)

br. Karol Śmieciński (15), Sebastian Bartosiewicz (38), Mariusz Pietrzak (40, 70), wyróż. Mariusz Pietrzak, Adrian Klimek

OMULEW Wielbark - OLIMPIA Olsztynek 3:1 (3:1)

br. Marek Remiszewski (21), Marcin Wilga (31), Adrian Królicki (44), wyróż. Łukasz Lewandowski, Marek Remiszewski, Wojciech Nowak

MŁODZICY

MKS Szczytno - OLIMPIA Olsztynek 3:3 (1:1)

br. Michał Suchecki (28, 42, 48), wyróż. Michał Suchecki, Rafał Orzoł

BŁĘKITNI Pasym - WARMIA Olsztyn 0:6 (0:3)

TRAMPKARZE

MKS Szczytno - OLIMPIA Olsztynek 3:0 (1:0)

br. Maciej Nasiadko (38, 45), Konrad Rusiecki (4), wyróż. Maciej Nasiadko, Wojciech Stolarczyk

BŁĘKITNI Pasym - WARMIA Olsztyn 0:12 (0:9)

KLASA "A" SENIORZY

12 kolejka - 25 kwietnia

GRUPA III

OMULEW Wielbark - GKS Dźwierzuty 2:1 (1:0)

1:0 - Andrzej Michalak, 1:1 - Grzegorz Wiśniewski, 2:1 - Grzegorz Malinowski (75)

OMULEW: Olender, Malinowski, Mikulski, Trzciński, Michalak, Berk, Korczakowski, Maluchnik, Łazicki (67 Wilga), Abramczyk, Ścibek

GKS: Ptaszek, Dutkowski, Zawitowski, Wieczorek, Świekło, Wiśniewski, Karpiński, Hubacz, Rutkowski (46 Ciebień), Suliński, Hintz

Znajdująca, wydawało się, w beznadziejnej sytuacji po rundzie jesiennej drużyna OMULWI odrabia straty. W kolejnym, tym razem derbowym pojedynku pokonała rywali z Dźwierzut. Mecz był wyrównany, ale bardziej skuteczni okazali się zawodnicy OMULWI. W Wielbarku wielka radość. Do przedostatniego w tabeli STRAŻAKA tylko już jeden punkt. W najbliższą niedzielę obie drużyny zmierzą się w bezpośrednim pojedynku.

FORTUNA Gągławki - STRAŻAK Olszyny 7:0 (3:0)

STRAŻAK: Przybysz, Ryszard Kozicki, A. Rapacki, Drozd, A. Kozicki (46 Prusiński), Nowakowski, Baranowski, G. Kozicki, Ceberek, Robert Kozicki, Kowalczyk

Wynik mówi o wszystkim. STRAŻAK wyraźnie ustępował gospodarzom chociaż sam wypracował pięć sytuacji, z których mogły paść bramki.

OSP Gryźliny - MKS Jeziorany 0:1

ORZEŁ SPARTA Biesal - KORONA Klewki 1:1

GLKS Jonkowo - LEŚNIK Nowe Ramuki 0:2

GKS Stawiguda - SRWSiO Słupy 5:0

Tabela

1.STAWIGUDA 32 43:16 2.JEZIORANY 32 32:16 3.FORTUNA 24 32:23 4.KORONA 22 35:16 5.JONKOWO 21 21:18 6.GRYŹLINY 18 17:16 7.LEŚNIK 16 20:22 8.DŹWIERZUTY 16 30:33 9.ORZEŁ 11 21:32 10.SŁUPY 10 29:36 11.STRAŻAK 9 16:34

12.OMULEW		 8   14:48

Juniorzy młodsi

OMULEW - GKS 4:2 (0:2)

OMULEW: Kamil Krasecki (51, 57, 62, 75)

GKS: Łukasz Hoffer (35), Adam Błędek (38)

FORTUNA - STRAŻAK 5:1 (3:0); br. Adam Baranowski (78)

KLASA B

11. kolejka - 25 kwietnia

ZRYW Jedwabno - MAZUR Świętajno 5:1 (1:1)

1:0 - Waldemar Kowalczyk, 1:1 - Artur Paradowski (42), 2:1 - Marcin Zapadka, 3:1 - Daniel Włodkowski, 4:1 - Artur Dymek, 5:1 - Marcin Zapadka

ZRYW: Mateusiak, Zapadka, Kawiecki, Mierzejewski, Karwacki, P. Włodkowski, D. Włodkowski, Achremczuk (46 Sznajder), Majorkiewicz (75 Żmijewski), Kowalczyk, Dymek

MAZUR: Guziak, Mięsak, Piotrowski (80 Dąbrowski), A. Gądek, D. Gądek , R. Gądek, Pantel, M. Tański, Paradowski, Rapacki, P. Tański

Chociaż zdecydowanymi faworytami spotkania byli gospodarze to w pierwszej połowie mecz stał na wyrównanym poziomie. Obie drużyny miały kilka okazji do zdobycia bramki, z których wykorzystały po jednej. W drugiej połowie goście zbyt odważnie ruszyli do przodu. Na to tylko czekali miejscowi karcąc rywali aż czterokrotnie.

ŹRÓDLANI Łyna - OLIMPIA II Olsztynek 9:0 (6:0)

ORZYC Janowo - MAX BUD Piątki 5:0 (2:0)

KS Grunwald - KORMORAN Ruszkowo 1:3 (0:1)

Pauzował ZEON Wierzbica

Tabela

1.KORMORAN 10 27 30:15 2.ZRYW 9 23 35:13 3.MAX BUD 10 18 24:15 4.ORZYC 10 15 37:22 5.ŹRÓDLANI 10 12 30:26 6.ZEON 9 10 17:23 7.MAZUR 10 7 22:32 8.GRUNWALD 10 6 17:33

9.OLIMPIA II	10   5  16:49