„Dobro powraca” – pod takim hasłem odbyła się pierwsza w tym roku otwarta akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku.

Dobro powraca
W gronie osób, które po raz pierwszy oddały krew znalazła się m.in. Kamila Obrębska

W minioną sobotę odbyła się już pięćdziesiąta pierwsza akcja poboru krwi zorganizowana w Wielbarku. W tym dniu zebrano ponad 20 litrów tego niezastąpionego leku. Po raz pierwszy oddały ją tym razem same panie: Wioletta Banaszek, Joanna Nożykowska i Kamila Obrębska. Z kolei Krzysztof Burdyński po sobotniej akcji ma na swoim koncie 45 litrów krwi, a Szymon Pawłowski - 18 litrów. Obaj panowie są członkami wielbarskiego klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku oraz należą do miejscowej jednostki OSP.

Przy okazji sobotniej akcji zbierano również plastikowe nakrętki. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łatanej Wielkiej zebrali kilkanaście worków, które zostały przekazane na rehabilitację dwuletniego Fabianka chorującego na rdzeniowy zanik mięśni.

Kolejna akcja poboru krwi odbędzie się 1 kwietnia br. i to nie jest żart primaaprilisowy. Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich chętnych.

(m)